Czy kobieta, która karmi piersią może jeść miód?

Rozwiewany wątpliwości karmiących mam dotyczące jedzenia przez nie miodu. To gorący temat, szczególnie w chłodne dni.

miod-a-karmienie-piersia.jpgBez miodu nie ma żadnej jesieni i zimy! To oczywisty produkt w każdej kuchni, szczególnie w okresie przeziębieniowym. Miód można wykorzystać na milion sposobów - bardziej wymyślnych i mniej, ale i tak najlepiej smakuje w zastępstwie cukru - jako słodki dodatek do herbaty. 

Jeśli karmisz piersią, to na pewno zastanawiasz się, czy możesz bezkarnie i bez ograniczeń dodać sobie trochę miodu do wypieków, kanapek i napojów. W końcu wokół karmienia piersią i diety matki karmiącej narodziło się tyle mitów, zakazów i nakazów, że lepiej wszystko sprawdzić dwa razy. 

 Zobacz także: Przegląd herbatek laktacyjnych dla kobiet karmiących piersią

1. Miód DLA KARMIĄCEJ MATKI - TAK CZY NIE?

Miód to silny alergen i dlatego lepiej wstrzymać się z jego jedzeniem podczas karmienia piersią, szczególnie w pierwszych miesiącach życia dziecka, kiedy tak wiele produktów, które zjesz będzie dla niego zupełnie nowe. Możesz mieć po prostu trudności ze znalezieniem przyczyny bólu brzuszka niemowlęcia czy alergii. Szkoda narażać dziecko na takie dolegliwości (czy gorsze) tylko ze względu na to, że chcesz sobie posłodzić herbatę. 

Z czasem, kiedy dziecko będzie trochę większe i nie będzie w grupie ryzyka możesz dołączyć miód do swojej diety, ale zrób to ostrożnie, w niewielkich ilościach i miej dziecko na oku. Obserwuj, czy nie wystąpiła żadna wysypka ani inny objaw uczuleniowy. Najlepiej, oczywiście takie sprawy konsultować z lekarzem. 


2. DLACZEGO WARTO JEŚĆ miód?

Jeśli okazało się, że Twoje dziecko nie ma żadnych objawów, gdy zjesz miód, to masz szczęście! Możesz go jeść zamiast cukru, bez szkody dla słodkiego smaku domowych wypieków, a z korzyścią dla zdrowia. 

Zobacz także: Dlaczego miód jest lepszy do słodzenia niż cukier?Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Poniedziałek 09.11.2015 (aktualizacja: 2015-11-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×