Czy kobieta, która karmi piersią może jeść orzechy?

Kilka ważnych informacji dla młodych mam, które kochają orzechy - także te w czekoladzie!

orzechy-a-karmienie-piersia.jpgKarmienie piersią to wielki dar. Niestety, choć ma naprawdę wiele zalet, to wymaga od mamy trochę zaciśnięcia pasa. To nawet nie w obawie o dodatkowe kilogramy, które mogłyby przybyć po ciąży. Chodzi bardziej o zdrowie maluszka. Nie wszystkie pokarmy są dobrze tolerowane przez jego mały żołądek - niektóre produkty, które zjesz mogą być przyczyną zaparć, wzdęć czy alergii u dziecka. 

Oczywiście, nie należy popadać w paranoję, nie wszystkie produkty są zakazane, z niektórymi wystarczy poczekać miesiąc czy dwa aż dziecko będzie starsze. Ostatnio odchodzi się od diety eliminacyjnej dla kobiet karmiących piersią i wręcz zachęca się młode matki by rozmaicały swoją dietę.

 Zobacz także: Dlaczego warto karmić piersią? Wszystkie zalety dla mamy i dziecka

Co w takim razie z orzechami? Czy kobieta, która karmi piersią może je jeść? Mamy dla Was kilka wskazówek. Pamiętajcie tylko, że nie zastąpią one porady lekarskiej. 

1. ORZECHY A KARMIENIE PIERSIĄ - TAK CZY NIE?

Jeśli karmisz piersią, wcale nie musisz rezygnować z orzechów (chyba, że sama jesteś na nie uczulona). Należy jednak wprowadzać je do diety bardzo ostrożnie i na pewno nie w pierwszym, czy drugim miesiącu karmienia a nieco później. Nie powinnaś też od razu zjeść dwóch garści orzechów, ale kilka orzeszków na dobry początek nie powinno zaszkodzić. Tak samo dobre są orzechy włoskie, jak i laskowe, ziemne, nerkowce czy inne - rodzaj nie ma znaczenia. Orzechy w czekoladzie czy oblane miodem lepiej wprowadzić do diety jeśli dziecko już wcześniej jadło i samą czekoladę, i miód i okazało się, że nie jest na nie uczulone. 

Obserwuj dziecko - czy pojawiła się u niego jakaś reakcja. Orzechy są bowiem silnym alergenem i wiele dzieci jest na nie uczulone, ale nie wszystkie, więc warto sprawdzić, zamiast obchodzić się smakiem orzechów przez cały okres karmienia! 

Jeśli okaże się, że Twoje dziecko nie jest uczulone na orzechy, to jedz je jak najczęściej (może niekoniecznie do woli, bo są jednak bardzo kaloryczne). Orzechy w diecie powinny poprawić wygląd Twojej cery, włosów i usprawnić pracę Twojego mózgu. 


WAŻNE: Jeśli u dziecka wystąpi jakaś reakcja na zjedzone przez Ciebie orzechy - nie jedz ich przez najbliższy czas i obserwuj dziecko. W razie potrzeby nie zwlekaj z wizytą u lekarza.

Zobacz także: Jak wybrać smoczek dla dziecka?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Poniedziałek 29.02.2016 (aktualizacja: 2016-02-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×