Czy kobieta, która karmi piersią może jeść pieczarki?

Kolejny tekst z cylku: co można kobiecie karmiącej, a czego nie.

karmienie-piersia-a-pieczarki.jpgKarmienie piersią to wielki dar, ale także powód do wielu wyrzeczeń. Co prawda, dieta karmiącej mamy wymaga kilku poświęceń, ale nie ma co popadać w paranoję. Dieta matki karmiącej jest bardziej tolerancyjna niż dieta kobiety w ciąży. Chyba, że jesteś mamą dziecka, które ma alergię pokarmową na wiele produktów - wtedy masz większy problem. W przeciwnym razie nie musisz trzymać ścisłej diety, bo wiele produktów, które mogą wydać Ci się podejrzane, często okazują się zupełnie bezpieczne.

Wystarczy jedynie zachować umiar i zdrowy rozsądek, obserwować dziecko i pamiętać o tym, by wprowadzać kolejne smaki do swojego pociążowego menu powoli, po kolei, by mały niemowlęcy żołądek mógł przyzywyczaić się do dodatkowych smaków w mleku, które mu zaserwujesz. To też nie jest tak, że wolno Ci jeść wszystko. Istnieją produkty, których kategorycznie nie powinnaś jeść, ale wiele jest też takich, które są dozwolone, o ile dziecko nie wykazuje alergii.

Co w takim razie z pieczarkami? Czy kobieta karmiąca piersią może sobie na nie pozwolić? Tak? Nie? Pod jakimi warunkami? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

 Zobacz także: Czy kobieta, która karmi piersią może jeść czekoladę?

1. PIECZARKI DLA KARMIĄCEJ MATKI - TAK CZY NIE?

Pieczarki uchodzą za bezpieczne, o ile jesz je w umiarkowanej ilości i nie są zbyt mocno wysmażone - należy uważać na smażone dania, gdyż mogą powodować kolkę u dziecka. 

Chociaż nie ma szczególnych przeciwskazań do jedzenia pieczarek przez kobiety karmiące, to jednak należy wstrzymać się z ich jedzeniem przynajmniej do czasu, aż dziecko skończy 3 miesiące. Po obiadku z pieczarkami obserwuj dziecko - czy pojawiła się u niego jakaś reakcja. Oczywiście nie musi ona pojawić się od razu. Zwróć uwagę, czy dziecko nie napina brzuszka i jak wyglądają jego stolce. Jeśli u dziecka wystąpi jakaś reakcja na zjedzone przez Ciebie pieczarki - nie jedz go więcej przez najbliższy czas i obserwuj dziecko a w razie potrzeby nie zwlekaj z wizytą u lekarza.

Zobacz także: Czy kobieta, która karmi piersią powinna pić kawę?

2. DLACZEGO WARTO JEŚĆ PIECZARKI?

Zawsze wydawało Ci się, że pieczarki są pozbawione witamin? To tak - wydawało Ci się! Okazuje się, że w pieczarkach kryje się sporo witaminy D i dobrze przyswajalnego białka. Dlatego, jeśli Twoje dziecko nie wykazuje alergii na pieczarki, a chcesz uzupełnić trochę niedobory tych składników odżywczych, garść pieczarek do obiadu - nie zaszkodzi. 

Zobacz także: Jedzenie, które poprawia humorŹródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Poniedziałek 23.11.2015 (aktualizacja: 2015-12-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×