Czy kobieta, która karmi piersią może pić czystek?

Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

czystek-a-karmienie-piersia.jpgKarmisz piersią i zastanawiasz się, czy możesz pić czystek? Dobrze trafiłaś! Dieta kobiety karmiącej, co prawda nie jest tak restrykcyjna jak dieta kobiet w ciąży, jednak także wymaga kilku poświęceń.

Wiele produktów może wydać Ci się podejrzanych i rzeczywiście jest tak, że z niektórymi lepiej wstrzymać się do czasu, kiedy dziecko będzie już trochę starsze lub gdy w końcu zakończysz karmienie. Najlepiej będzie, jeśli zachowasz umiar i zdrowy rozsądek, będziesz obserwować dziecko i pamiętać o tym, by wprowadzać kolejne smaki do swojego pociążowego menu powoli, po kolei, by mały niemowlęcy żołądek mógł przyzywyczaić się do dodatkowych smaków w mleku, które mu zaserwujesz. 

A co w takim razie z czystkiem? Czy kobieta karmiąca piersią może sobie na pozwolić na ten hit ostatnich miesięcy? Tak? Nie? Pod jakimi warunkami? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości!

 Zobacz także: Czy kobieta, która karmi piersią może farbować włosy?

1. CZYSTEK DLA KOBIETY KARMIĄCEJ - TAK CZY NIE?

Właściwie nie ma żadnych przeciwskazań, żebyś mogła pić czystek, nawet jeśli karmisz piersią. Jest tylko jedno "ale" - chociaż wypicie herbatki z czystka nie powinno wywołać żadnej alergii u dziecka, to jednak może się tak zdarzyć, że ubędzie Ci trochę mleka w piersiach. Czystek bowiem usuwa nadmar wody z organizmu, a ta jest potrzebna do produkcji pokarmu. Dlatego jeśli zdecydujesz się pić czystek - pij dodatkowe szklanki wody. 

Czystek jest ziołem, dlatego przed wypiciem naparu z czystka lepiej, mimo wszystko, skonsultować się z lekarzem. 

Zobacz także: Herbata a karmienie piersią - jaka najlepsza?

2. DLACZEGO CZYSTEK JEST TAKI "SUPER"?

Czystek jest ostatnim hitem osób, które chcą się pozbyć kilku kilogramów, gdyż jest jednym z najlepszych sprzymierzeńców w walce z nadwagą. Może doskonale wspomóc odchodzanie, ponieważ pozwala oczyścić organizm z toksyn. Poza tym doskonale rozprawia się z wirusami, więc może być doskonałym lekarstwem antygrypowym. 

Zobacz także: 3 pyszne alternatywy dla chleba


Źródło: MilionKobiet.pl, akademiawitalności.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Piątek 15.01.2016 (aktualizacja: 2016-01-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Anonim
Okej... Dobry i rzetelny artykuł ze sprawdzonym źródłem możecie znaleźć tutaj: http://naturaonline.pl/ziele-czystka-wlasciwosci-opinie-dzialanie/
Dodano: 2017-01-12 21:46:15 Zgłoś nadużycie
Anonim
Odchodzanie??? Jak rzetelny jest artykuł z błędem ortograficzny i to takim bykiem???
Dodano: 2016-12-12 21:55:42 Zgłoś nadużycie
Anonim
Odchodzanie??? Jak rzetelny jest artykuł z błędem ortograficzny i to takim bykiem???
Dodano: 2016-12-12 21:55:41 Zgłoś nadużycie
Anonim
"Odchodzanie"??!
Dodano: 2016-12-01 13:51:34 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×