Czy można wywołać ducha?

Wśród nastolatków zapanowała nowa moda. Jest się czego bać?

Czy można wywołać ducha przez Internet

Nastolatkowie oszaleli na punkcie nowego doświadczenia. Ludzie od wieków próbują odgadnąć, co się dzieje po śmierci i pragną nawiązać kontakt z duchami. Obecnie młodzież nagrywa swoje próby i zamieszcza je w Internecie. Wszystkie materiały zostają podpisane hashtagiem #CharlieCharlieChallenge. Wiele osób twierdzi, że naprawdę połączyło się z duchem.

Zobaczcie także: Co o tobie mówi długość palców?

Jaki jest mechanizm nawiązania kontaktu z Charlim?  Kartkę papieru należy podzielić na cztery części i napisać po dwa razy "tak" i 'nie'. Następnie tryeba na niej położyć dwa ołówki na krzyż. Kolejnym krokiem jest wypowiedzenie zaklęcia: Charlie, Charli, jesteś tu? Jeżeli ołówek na górze zaczyna się poruszać, tzn. że duch jest chętny do kontaktu.

Wiele nastolatków potem pyta ducha o rzeczy prozaiczne, np. czy idol zagra w ich kraju, czy jak randkować.

Po zakończonej rozmowie z duchem należy wypowiedzieć formułę "Charlie, Charlie, czy możemy kończyć?". Kiedy tego się nie zrobi, połączenie z duchem będzie otwarte i ten będzie mógł mieć na nas wpływ. Ci bardziej lękliwi mówią, że najlepiej także upuścić ołówki na ziemię.

Zobaczcie także: Para sprawdziła jak będą wyglądać na starość - Zobaczcie ich wzruszenie

Dlaczego Internauci oszaleli na punkcie tego doświadczenia? Okazuje się, że ołówki naprawdę się poruszają.

Jednak, czy to aby na pewno duch?

Oczywiście istnieje racjonalne wytłumaczenie. Od wielu lat wiadomo, że ruch w tego typu doświadczeniach jest wywołany tzw. ruchami ideomotorycznymi, które wykonujemy zupełnie nieświadomie. Z kolei głosy, które nastolatkowie rzekomo słyszą po seansie, szczególnie kiedy nie wypowiedzą formuły zamykającej portal, to głównie sugestia, która została przekazana do umysłu.

Co o tym sądzicie?Źródło: Mirror/ YouTube
Foto: youTube


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 02.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar