Czy ochraniacze w łóżeczku mogą być groźne dla dziecka?

Lekarze ostrzegają: oto dowód na to, że mogą i to nawet bardzo!

ThinkstockPhotos-86519928.jpg

Zdrowie oraz bezpieczeństwo twoich dzieci z pewnością stanowi priorytet podczas ich wychowywania. Szczególnie maluchów do 3 roku życia - nie ma nic smutniejszego niż dziecko, które uderzyło się w główkę czy zakrwawiło sobie dziąsełka o zabawki. A mimo to, nieświadomie możesz swojemu dziecku fundować krzywdę… próbując jej zapobiec. 

Zobacz też: Dlaczego nie należy złościć się w obecności dzieci? 


Od kilku lat wśród młodych rodziców panuje trend na na wyściełanie łóżeczek małych dzieci poprzez wybieranie pościeli wraz z ochraniaczami, które mają za zadanie zapobiegać uderzeniom o barierki małych dzieci. Szczególnie podczas snu, gdy dziecko przy przekręcaniu się może ograniczyć sobie pole do oddechu bądź całkowicie odciąć tlen. Ryzyko niedotlenienia oraz uduszenia jest podobno bardzo wysokie - bynajmniej tak zapewniają badania Amerykańskiej Akademii Pediatrów. W samej Ameryce w latach 1995 - 2012 ochraniacze były bezpośrednią przyczyną uduszenia się aż 77 niemowląt.

Polecamy: Zastanawiasz się jak długo jeszcze możesz zwlekać z zajściem w ciążę? 


Nie ma znaczenia, czy ochraniacz jest miękki czy twardy, każdy z nich może doprowadzić do tragedii. Nosek maluszka jest wprawdzie twardy, a nozdrza rozstawione, by mogły poradzić sobie z oddychaniem podczas karmienia piersią. Nie są jednak przygotowane na tak ograniczone pole oddechu.

Zobaczcie także: Małe gwiazdy Instagrama- bliźniaczki z Singapuru

Część producentów po tego typu sytuacjach usunęła swoje produkty ze sklepów oraz z przeróżnych stron z akcesoriami dla dziecka. Wciąż jednak można je kupić bez problemu.


">Źródło: Littlethings.com

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Wtorek 12.04.2016 (aktualizacja: 2016-07-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar