Czy powiedzieć o adopcji?

Nasza dwuletnia córeczka jest adoptowana. Bardzo ją kochamy. Mąż uważa, że nigdy nie może się dowiedzieć, że nie jest naszą biologiczną córką. Ja mam wątpliwości. Uważam, że powinna znać prawdę. Nie wiem, co robić.

Czy powiedzieć o adopcji?

Zdaniem psychologa: Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy adoptowane dziecko powinno znać prawdę. Decyzja zawsze należy do rodziców. Jeśli nie powiecie córeczce o adopcji, jest ryzyko, że kiedyś może się o tym dowiedzieć od kogoś "życzliwego". Jeśli powiecie, to np. okres nastoletniego buntu dziecka możecie odbierać jako zachowanie wymierzone przeciwko wam. Powinniście ustalić decyzję między sobą. Gdy dojdziecie do wniosku, że chcecie dziecku powiedzieć o adopcji, zróbcie to od razu.

Już dwulatka może dostać informację, że urodziła ją inna mama, ale nie mogła jej wychowywać. I że kochacie córkę najbardziej na świecie, nic tego nie zmieni. W miarę upływu lat mała będzie zadawała coraz więcej pytań. Szczerze jej na wszystkie odpowiadajcie. Liczcie się też z tym, że być może jako nastolatka wpadnie na pomysł odnalezienia biologicznej matki. Ma do tego prawo.

Przeczytaj również:

O czym marzy twoje dziecko

Wakacyjne szaleństwa nastolatkaDodał(a): Aleksandra Rostkowska , Wtorek 20.09.2011 (aktualizacja: 2011-09-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
rendus
Myślę, że dziecko ma prawo by znać prawdę. Wcześniej czy później i tak się dowie, lecz będzie miało żal do rodziców adopcyjnych, ze taili przed nim prawdę. Zawsze w otoczeniu znajdzie się jakiś "życzliwy", który uraczy dzieciaka opowieścią o adopcji.
Dodano: 2011-10-30 17:33:54 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×