Czy trudno jest porwać dziecko z placu zabaw? Zobaczcie wyniki eksperymentu

Zniknięcia dzieci dochodzi naprawdę często. Niestety, eksperyment przeprowadzony przez pewnego mężczyznę pokazuje, że porwanie dziecka wcale nie jest trudne, zobaczcie sami.

plac zabaw.jpg

Czy trudno jest porwać dziecko z placu zabaw? Wyniki eksperymentu są szokujące

 

Każdy rodzić chce, by jego dziecko było bezpieczne, zwłaszcza, gdy bawi się na zewnątrz. Staramy się je chronić i uczyć, że nie ze wszystkimi mogą się zadawać i nie każdemu można od razu zaufać.

Jednak przeprowadzony niedawno przez pewnego youtubera eksperyment pokazał, że niestety dzieci wcale nie jest ciężko przekonać, by poszły z obcym człowiekiem. 

Zobacz też: JAK DZIECI ROZPOZNAJĄ SWOJE MATKI? 

Joey Salads, czyli autor eksperymentu, najpierw podchodził do rodziców, którzy obserwowali i pilnowali swoje dzieci bawiące się na placu zabaw. Pytał dorosłych, czy wyrażają zgodę na wzięcie udziału w społecznym eksperymencie i wyjaśniał, że teraz podejdzie z małym szczeniaczkiem do ich małego dziecka, zagada i sprawdzi, czy zgodzi się pójść z nim.

 

Kiedy rodzic wyrażał zgodę youtuber podchodził do dziecka, pokazywał szczeniaczka rozmawiał przez chwilę, a następnie pytał, czy chce zobaczyć więcej takich ślicznych szczeniaczków. Niestety, większość maluchów ochoczo zgodziła się pójść z nieznanym człowiekiem zobaczyć kolejne szczeniaki.

Zobacz też: TEJ KOBIECIE ODEBRANO DZIECI, BO JEST... ZA GRUBA 

Rodzice obserwujący całą sytuację nie byli zachwyceni tym, że ich dzieci tak łatwo dały się przekonać obcej osobie i bez problemu oddaliły się z placu zabaw z kimś kogo zupełnie nie znają.

To pokazuje, że dzieci wciąż są zbyt mało uczulone na to, że nie mogą ufać każdemu, kto do nich podejdzie. Takie sytuacje są bowiem bardzo niebezpieczne i mogą się skończyć tragicznie.

A oto cały eksperyment, zobaczcie reakcje dzieci i rodziców. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: YouTube


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 04.05.2015 (aktualizacja: 2015-05-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×