Dlaczego kobieta nadal karmi swoją 6-letnią córkę piersią?

To dość szokujące, że pewna kobieta nadal karmi swoją 6-letnią córkę piersią. Zdaje sobie sprawę z tego, że nie jest to normą, dlaczego więc wciąż to robi?

karmienie piersią.jpg

Dlaczego kobieta nadal karmi swoją 6-letnią córkę piersią?

 

Tak naprawdę nie można wyznaczyć konkretnej daty, kiedy kobieta powinna przestać karmić swoje dziecko piersią. Niektóre mamy, tak jak Denise Sumpter, uważają, że powinno się to robić, dopóki dziecko nie stwierdzi, że już tego nie potrzebuje.

Taki pogląd sprawił, że Belle, 6-letnia córka Denise, nadal od czasu do czasu karmi się pokarmem z piersi swojej mamy. Oczywiście jej dieta nie jest oparta na pokarmie, który wciąż pobiera od Denise. Jednak lubi przyłączyć się, gdy mama karmi piersią jej 18-miesięcznego brata w ten sposób.

Zobacz też: CO JEŚĆ PODCZAS KARMIENIA? 

44-letnia Denise nie widzi w tym nic złego - Nie sądzę, że jest w tym coś dziwnego. Karmię oboje na żądanie, kiedy tylko tego chcą - mówi. Twierdzi także, że mleko, które dzieci jedzą z jej piersi pozwala im zachować zdrowie. Przytacza nawet historię, gdy mały Beau zachorował i po nakarmieniu zrobiło mu się lepiej już po 24 godzinach. Denise mówi, że karmienie piersią uspokaja dzieci i pomaga im zasypiać.

Mam dwójki dzieci spotkała się z zarzutami, że karmiąc 6-letnią córkę piersią, może zaburzyć psychiczny rozwój dziecka oraz jej pewność siebie i sprawić, że nie będzie się umiała odnaleźć wśród swoich rówieśników.

 

- Belle rozumie, że nie jest to norma. Jednak nauczyciele mówią, że jest naprawdę dojrzała jak na swój wiek. Ludzie myślą, że przez karmienie piersią zahamuję rozwój jej pewności siebie, ale ona naprawdę jest bardzo niezależna. - twierdzi Denise.

6-letnia dziewczynka jest najprawdopodobniej najstarszym dzieckiem w Wielkiej Brytanii, które do tej pory karmi się mlekiem matki. 

- Kiedy Bell będzie chciała zakończyć przyjmowanie pokarmu będę smutna, ale to naturalna kolej rzeczy. Powoli kończą się jej zęby mleczne i przeczuwam, że nastąpi koniec karmienia piersią. Ale odzwyczajenie się może jej zająć trochę czasu. - mówi mama dziewczynki.

Zobacz też: DLACZEGO KOBIETY NIE CHCĄ KARMIĆ PIERSIĄ? 

Co do młodszego brata Belle, Denise nie ukrywa, że będzie postępować w taki sam sposób jak z córką. Jeśli tylko chłopiec będzie chciał tak długo przyjmować od niej pokarm, nie będzie robiła żadnych problemów.

- Któregoś dnia Beau podniósł z ziemi zabawkową butelkę i nie miał zielonego pojęcia, co to takiego. Byłam z niego dumna. - podsumowuje Denise.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 08.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Ja też bym pił takie mleczko
Dodano: 2015-07-20 11:10:44 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×