Dlaczego kobiety nie chcą karmić piersią?

Większość kobiet rezygnuje z karmienia piersią swojego nowonarodzonego dziecka. Zobacz, co jest przyczyną takiej decyzji.

babyglo.jpg

Dlaczego kobiety nie chcą karmić piersią?

Coraz częściej spotykamy się z matkami, które karmią swoje dzieci butelką mimo tego, że zdają sobie sprawę jak ważny jest  pokarm matki dla takiego malucha. Powodów rezygnacji jest bardzo wiele.

Kobiety tłumaczą się, że boją się deformacji piersi, nie chcą przechodzić na specjalną dietę lub czują dyskomfort. Decyzje młodych matek oceniane są przez pryzmat "wyrodnej matki". Dochodzi tutaj do zachęcania przez otoczenie do takiego karmienia. W efekcie kobieta zgadza się i czuje przy tym ogromny dyskomfort, boryka się z problemami z wytworzeniem mleka i podaniem go dziecku, a po jakimś czasie dąży do jak najszybszego odstawienia malucha od piersi, uważając obowiązek za spełniony.

Sheila Kitzinger, instruktorka szkoły matek i autorka książki "Karmienie piersią" mówi - "Wątpię, czy przekonanie, że powinno się odczuwać orgazm, pomogło komuś w jego przeżyciu. Również przekonanie, że należy karmić piersią, wcale tego procesu nie ułatwia. Jeśli matka życzy sobie karmić sztucznie, ma prawo do takiej decyzji. Należy zostawić jej swobodę wyboru sposobu bez obarczania ciężarem winy. Wybór należy wyłącznie do matki, gdyż do niej należą jej piersi".

Książka.jpg

Nie warto namawiać matek do karmienia piersią, jeżeli one same tego nie chcą. Wystarczająco stresujący jest dla nich poród i nauka opieki nad dzieckiem.Źródło: MilionKobiet.pl

 Foto: ShutterstockDodał(a): Justyna Nowosielecka , Piątek 19.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Ja karmiłam piersią i jestem z tego zadowolona, moje dziecko chyba też. Zresztą sprawdźcie same, ile to ma plusów: http://www.mamaebaby.pl/karmienie-piersia-co-warto-o-nim-wiedziec/
Dodano: 2016-05-15 14:39:48 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×