Dlaczego kobiety w 2 trymestrze ciąży powinny łapać promienie słoneczne?

Zobaczcie, jakie jest najnowsze odkrycie naukowców.

spacery-w-ciazy.jpgSpacery, co prawda, zalecane są wszystkim kobietom w ciąży, niezależnie od tego, w którym są miesiącu (wyjątkiem są sytuacje, gdy kobieta leży w szpitalu lub ma poważne problemy ze zdrowiem). Najnowsze odkrycie naukowców tylko potwierdza tę tezę i rzuca na nią dodatkowo nowe światło. 

 Zobacz też: Jakie kosmetyki powinna stosować kobieta w ciąży?

Badania przeprowadzili naukowcy z Uniwersytetu Kansas. Punktem wyjścia do badań była hipoteza postawiona przez naukowców z innego środowiska a mówiąca o tym, że poziom witaminy D w drugim trymestrze ciąży wpływa na prawdopodobieństwo późniejszego rozwoju astmy u dziecka. Przeanalizowano wyniki badań ze szpitali w dwóch amerykańskich stanach. Sprawdzano gdzie i w jakim czasie urodzili się astmatycy i skonfrontowano to z informacjami, w jakich miejsach znajdowały się ich matki w 2 trymestrze ciąży. 

Okazało się, że zwiększona ekspozycja na działanie promieni słonecznych w 2 trymestrze ciąży (między 13 a 26 tygodniem ciąży) zmniejszała ryzyko zachorowania na astmę u dziecka.

Warto wziąć pod uwagę te wyniki badań ze względu na zdrowie swojego dziecka. Jeśli jesteście w ciąży - niezależnie od tego, w którym miesiącu czy trzymestrze - pamiętajcie, by łapać promienie słoneczne, naturalną witaminę D i dotleniać się na świeżym powietrzu. Chociaż witaminę D można uzupełnić przyjmując różne suplementy diety, to jednak - jak wykazały badania - nie mają one takiego działania jak witamina pozyskiwana z promieni słonecznych. 

Zobacz też: Czy kobieta w ciąży powinna jeść czekoladę?

    Źródło: MilionKobiet.pl, naukawpolsce.pap.pl
    Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Poniedziałek 04.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Robert Małota Weksel Adres Miasto: Sosnowiec Ulica: Nakaz sądowy ID oferty: 89585 Wartość wierzytelności brutto: 2 532.00 zł Przeterminowanie: powyżej 2 lat Dane wystawcy: kredycik.com.pl woj. ślaskie Witczaka 42 41-902 Bytom NIP: 4980115397 Sprzedam za brutto: 2 532.00 zł dług, wierzytelność, sąd weksel nakaz wyrok pożyczka kredyt komornik eksmisja kraków egzekucja wieliczka nieruchomości.
Dodano: 2016-04-05 04:27:09 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×