Dlaczego lepiej urodzić dziecko dopiero po 24. roku życia?

Okazuje się, że z urodzeniem dziecka wcale nie trzeba się spieszyć!

urodzenie-dziecka-przed-25-rokiem.jpgJeśli zastanawiałaś się, jaki jest najlepszy czas na urodzenie dziecka, to możesz znaleźć w internecie mnóstwo różnych, często sprzecznych teorii. Tak naprawdę chyba trudno jednoznacznie to określić - w końcu każda kobieta jest inna, ma inną dojrzałość i marzenia. Niemniej, z naukowego punktu widzenia - lepiej nie rodzić pierwszego dziecka przed 24 rokiem życia. Tak przynajmniej twierdzą amerykańscy badacze z Uniwersytetu w Ohio.

 Zobacz też: 5 kolęd-kołysanek, które uśpią każego

W badaniach przeprowadzonych w latach 1979-2008 wzięło udział ponad 3300 kobiet, które urodziły swoje pierwsze dziecko, gdy miały od 15 do 35 lat. Każda z kobiet miała za zadanie uzuoełnić szczegółowy kwestionariusz, który dotyczył jej stanu zdrowia. Na tej postawie naukowcy sporządzili dokładną analizę a teraz przedstawili swoje wyniki. 

Zobacz też: Ludzie, którzy mają dzieci żyją dłużej

Okazało się, że kobiety, które urodziły swoje pierwsze dziecko przed 24. rokiem życia miały gorszy stan zdrowia, gdy osiągnęły wiek 40 lat - niż te kobiety, które urodziły swoje dzieci później. Co ciekawe, naukowcy zauważyli też zależność między urodzeniem dziecka a stanem cywilnym. Te kobiety, które w momencie urodzenia pierwszego dziecka były mężatkami były zdrowsze niż te, które wzięły ślub później. 

Wyniki badań amerykańskich naukowców możecie brać poważnie lub nie, w końcu opierają się w głównej mierze na danych statystycznych, a te jak wiadomo mogą być mylące. Weźcie też pod uwagę to, że w badaniach wzięły udział tylko mieszkanki USA. Być może wyniki Polek byłyby znacznie inne, w końcu miejsce zamieszkania, klimat, kultura też ma duże znaczenie. 

Zobacz też: Sprawdź, jak będzie wyglądało Twoje małżeństwo. Kalkulator


    Źródło: MilionKobiet.pl, naukawpolsce.pap.pl
    Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Czwartek 17.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×