Dmuchany zamek przygniótł 6-latka - chłopiec jest w ciężkim stanie

W Wielkopolsce zdarzył się nieszczęśliwy wypadek. Mały chłopiec został przygnieciony przez dmuchany zamek.

dmuchany zamek.jpg

Dmuchany zamek przygniótł 6-latka - chłopiec jest w ciężkim stanie

 

Lato to czas kiedy na dzieci czeka bardzo wiele atrakcji. Festyny, koncerty i wesołe miasteczka rozkwitają jak grzyby po deszczu w każdym mieście.

Taka atrakcja to niemała frajda dla dziecka. Jednak radość maluchów i chęć rozrywki nie może uśpić czujności rodziców. Niestety, nieszczęśliwe wypadki z udziałem dzieci zdarzają się wciąż zbyt często.

Zobacz też: DOBROCZYNNY WPŁYW UKŁADANIA PUZZLI 

Do takiego tragicznego zdarzenia doszło w Wielkopolsce. Podczas parafialnego festynu dmuchany zamek, najprawdopodobniej pod wpływem silnego wiatru, przewrócić się na 6-letniego chłopca i przygniótł go.

 

Dziecko szybko otrzymało pomoc i zostało przetransportowane śmigłowcem do szpitala we Wrocławiu. Niestety do tej pory chłopiec nie odzyskał przytomności i nadal jest podpięty do respiratora.

– Trwają ustalenia, czy zamek był dobrze zabezpieczony i czy posiadał odpowiednie atesty – mówi Beata Jarczewska, rzeczniczka policji w Rawiczu. 

Zobacz też: ROZWÓJ DZIECKA PRZEZ ZABAWĘ 

Dla wszystkich rodziców powinna być to przestroga... Jeśli zabieramy dziecko na tak popularne place zabaw, trzeba pamiętać, że każda tego typu rozrywka musi posiadać specjalne atesty oraz być obsługiwana przez osoby, które naprawdę się na tym znają. Nie warto ryzykować zdrowia, czy nawet życia dziecka, jeśli ktoś wyda nam się podejrzany.

Pamiętajmy, że nie tylko bawiąc się bezpośrednio na tego typu zabawkach, ale także w ich pobliżu dziecko nie może pozostawać bez opieki. Niech radość dziecka nie uśpi naszej czujności, bo może się to skończyć tragicznie.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Poniedziałek 15.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar