Do szkół wrócą słodycze, a do stołówek sól - Nowa Minister zapowiada zmiany

Szykują się kolejne zmiany w Polskich szkołach. Nowa Minister Edukacji postanowiła zając się sprawą jedzenia w szkołach, która ostatnio wywołała wiele dyskusji.

jedzenie w szkołach.jpg

Do szkół wrócą słodycze, a do stołówek sól - Nowa Minister zapowiada zmiany

Ustawa, która wraz z początkiem tego roku weszła do polskich szkół wywołała spore zamieszanie. Restrykcyjne zasady zdrowego odżywiania, do których musiały dostosować się szkolne sklepiki i stołówki przerosły wszystkich.

Uczniowie jak i rodzice bardzo nieprzychylnie podeszli do zmian, a fala protestów spowodowała, że rząd zaczął się powoli wycofywać z zarządzonych zmian i łagodzić wprowadzone nowelizacje. To właśnie dzięki temu nie tak dawno do szkolnych sklepików wróciły drożdżówki.

Nowa Minister Edukacji Anna Zalewska postanowiła pójść jeszcze dalej i znacząco zmienić zarządzenia swoich poprzedników. 

 

- Najpierw należy dzieci nauczyć racjonalnego odżywiania, a dopiero potem wprowadzać zakazy - mówi w rozmowie z Dziennikiem Gazetą Prawną Anna Zalewska. 

Pani Minister twierdzi, że zmiany, które zostały przeprowadzone przez jej poprzedniczkę doprowadziły do tego, że większość dzieci przestała jadać w szkole i często wyrzucała stołówkowe jedzenie do śmieci, gdyż według nich było zwyczajnie niesmaczne.

Zobacz też: JAKIE ZMIANY ZAJDĄ W SZKOŁACH? NAJWAŻNIEJSZE REFORMY NA ROK SZKOLNY 2015/2016 

Wiele osób twierdziło, że tak drastyczne zmiany w żywieniu jedynie zniechęcą dzieci do zdrowego odżywiania i wyrządzą więcej szkody niż pożytku. Czy postawienie na zdrowotną edukację żywieniową przyniesie lepsze efekty i uchroni dzieci przed niszczeniem zdrowia "śmieciowym" jedzeniem? Zobaczymy... 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Thinkstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 17.11.2015 (aktualizacja: 2015-11-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
to największa głupota jaką można zrobić to psuć co dobre byle zrobić na złość poprzednikom czyli na złość mamie utnę sobie palec.bez sensu szkoda że tak długo trwa kadncja bo widać że narobią dużo szkód
Dodano: 2015-11-17 21:38:45 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×