Dobroczynny wpływ układania puzzli

Każdy z nas chciałby jak najlepiej wychować swoje dziecko i stymulować jego rozwój. Jest wiele sposobów żeby to zrobić. Jednym z nich jest układanie z dzieckiem puzzli! Nawet roczny maluch przy odpowiedniej zachęcie i cierpliwości z będzie łączył ze sobą różne elementy. Warto jak najczęściej spędzać wolny czas przy puzzlach.

Dobroczynny wpływ układania puzzli

Dobroczynny wpływ układania puzzli

Puzzle to wspaniała rozrywka dla całej rodziny. Warto już od samego początku pilnować rozwoju intelektualnego naszej pociechy. Dlatego w każdej zabawie można próbować rozwijać jego kreatywność, zdolność rozumowania i kojarzenia - wszelkie układanki są doskonałe do tego typu zabaw. Puzzle angażują i mobilizują dziecko do wytrwałości, skupiają jego uwagę, ćwiczą precyzję ruchów.

Obecnie w każdym sklepie dostępnych jest wiele puzzli dostosowanych dla każdego wieku - od dwu- czy czteroelementowych układanek po bardziej skomplikowane dla starszych dzieci.

Puzzle przygotowują nasze maluchy do nauki czytania i pisania, ponieważ dokonują one analizy wzrokowej i skupiają się na pojedynczych elementach. Puzzle rozwijają spostrzegawczość oraz koordynację oczu i rąk. Częste układanie puzzli wpływa na rozwój wyobraźni, zdolności społeczne i kreatywność! Aby w ten sposób rozwijać potencjał naszej pociechy wystarczy tylko kupić kilka opakowań puzzli.

Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Poczytaj mi mamo! 

Temperament w prezencie 

Mądre wychowanie 


Dodał(a): Ewa Nenko , Piątek 20.07.2012 (aktualizacja: 2012-07-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
CarolineC
Złapałam się ostatnio na tym, że układając puzzle wciągam się bardziej od mojego malucha :)
Dodano: 2013-04-29 11:05:35 Zgłoś nadużycie
codzienna
Układanie puzli fajna sprawa:-)Kiedy idę do miasta zawsze zaglądam do księgarni i szukam coraz to trudniejszych układanek aby później z dzieciakami zająć czymś czas:-)
Dodano: 2012-07-21 22:42:37 Zgłoś nadużycie