Drzemki kluczem do sukcesu twojego dziecka

Sprawdź, jak duże znaczenie ma drzemka dla rozwoju intelektualnego twojego dziecka. W czasie snu w mózgu malucha zachodzi wiele procesów, które są podstawą do skutecznej nauki. Przekonaj się sama!

babygl.jpg


Większości mamom wydaje się, że leżakowanie w przedszkolu jest zupełnie niepotrzebne. Oczywiście się mylą. Dlaczego? Podczas, gdy twoje dziecko śpi, jego mózg pracuje przez cały czas, zachodzi w nim przetwarzanie informacji i zapisywanie wspomnień.

Profesor psychologii i neurologii z University of Massachusetts - Amherst Rebeki Spencer przeprowadziła badania, które dowiodły, że drzemka powinna zostać stałym punktem programu wychowania przedszkolnego.


Badanie miało na celu nauczenie dzieci gry pamięciowej. Polegała ona na odkrywaniu poszczególnych kart, zakrywaniu i łączeniu rysunków w pary. Następnie dzieciom pozwolono na 77 minutową drzemkę, a później ponownie bawiły się w tę samą grę.

Po tygodniu praktykowania takiego trybu zabroniono maluchom leżakowania. W efekcie doprowadziło to do 10% spadku dokładności, z jaką dzieci wykonywały powierzone im zadanie. Aby potwierdzić tezę, badaczka poddała analizie 14 przedszkolaków, którzy nie spali w ciągu dnia. Okazało się, że dzieci, które miały możliwość drzemki w ciągu dnia lepiej poradziły sobie z zapamiętywaniem i precyzyjnym dopasowywaniem.

Pozwól swojemu dziecku na drzemkę w środku dnia! 

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Shutterstock


Dodał(a): Justyna Nowosielecka , Środa 17.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×