Dzieci, które rodzą się latem są zdrowsze

Ciekawe odkrycie przynoszą badania przeprowadzone przez brytyjskich naukowców.

dzieci-urodzone-latem-zdrowie.jpgCzy pora roku, w której się urodziliśmy ma wpływ na nasze zdrowie? Okazuje się, że tak! Badania, które to potwierdzają przeprowadzili brytyjscy naukowcy z Uniwersytetu Cambridge, a wyniki opublikowali w magazynie "Helyon". 

 POLECAMY: Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w 2014 roku

Naukowcy posłużyli się danymi 450 tysięcy osób. Brali pod uwagę wzrost, wagę ciała oraz informacje, kiedy dane osoby dojrzewały. 

Dokładna analiza pozwoliła im stwierdzić, że dzieci, które urodziły się w miesiącach od czerwca do sierpnia są wyższe, mają większą masę ciała, a dziewczynki dojrzewają nieco później niż ich rówieśniczki urodzone wiosną, zimą czy jesienią. Przez to rzadziej chorują na serce i występuje u nich mniejsze ryzyko zachorowania na raka jajnika czy raka piersi. 

Dlaczego dzieci urodzone latem są zdrowsze? Jedna z hipotez jest taka, że kobiety, które rodzą dzieci latem, w ostatnim okresie ciąży pod wpływem słońca wytwarzają w organizmie więcej witaminy D niż matki, które mają rozwiązanie wiosną, zimą czy jesienią. 

POLECAMY: Najpopularniejsze imiona dla chłopców w 2014 roku

Wniosek z tego jest jeden dla kobiet, które planują ciążę - celujcie z rozwiązaniem w miesiące letnie, a Wasze dziecko będzie cieszyło się lepszym zdrowiem - zarówno w okresie niemowlęcym, jak i w dorosłym życiu. 

Źródło: MilionKobiet.pl, Focus.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Czwartek 15.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×