7 najdziwniejszych przesądów ciążowych, w które warto przestać wierzyć!

Co zwiastuje okrągły brzuch i dlaczego kobiecie w ciąży nie wolno siadać po turecku?

ciazaprzesady.jpg

Okres ciąży to czas, w którym kobieta troszczy się o swoje zdrowie tak jak nigdy dotąd. Dlatego wszystkie "dobre rady" i przesądy zazwyczaj bierze do siebie i stara się ich przestrzegać. Warto wiedzieć, że większość z nich to jedynie element ludowej tradycji i nie trzeba zaprzątać sobie nimi głowy. Oto najdziwniejsze ciążowe przesądy:

1. W ciąży nie wolno siadać po turecku. Niektórzy twierdzą, że siadanie w takiej pozycji może sprawić, że dziecko urodzi się z krzywymi nogami... Jak dotąd nie potwierdzono tego naukowo.

2. Córki odbierają urodę. Z pewnością słyszałaś, że kobiety, które mają urodzić syna, pięknieją w ciąży. Te, które spodziewają się córki, tracą zaś cały wdzięk. To nieprawda! Ze względu na ilość ciążowych hormonów każda przyszła mama wygląda pięknie!

3. Nie dziel się jedzeniem. Jeden z najdziwniejszych przesądów mówi o tym, że dzielenie się jedzeniem może wpłynąć na ilość pokarmu przyszłej mamy. Nie warto w to wierzyć!

4. Kształt brzucha. Niegdyś przepowiadano płeć dziecka patrząc na kształt brzucha. Okrągły oznaczał, że urodzi się dziewczynka, a spiczasty, że w drodze jest chłopiec.

5. Kupowanie ubranek. Niektórzy uważają, że robienie zakupów przed narodzinami dziecka to zapeszanie. Uwierz- w czasach usg można prawie wszystko przewidzieć, a dla malucha dużo lepiej będzie, jeśli przygotujesz się na jego przyjście na świat !

6. Ciężarnej się nie odmawia... Ten, kto to zrobi, zostanie zjedzony przez myszy. Kiedyś naprawdę w to wierzono!

7. Nie wolno płakać. Jeżeli ciężarna ma gorszy dzień, musi powstrzymać się od płaczu, ponieważ to może sprawić, że dziecko urodzi się płaczliwe. Oczywiście, Twoje samopoczucie w ciąży ma duży wpływ na nastrój dziecka, jednak nie zmienia jego charakteru...

Pamiętaj, że wszelkie przesądy biorą się zazwyczaj z niewiedzy. Nie przejmuj się nimi niepotrzebnie, a w ciąży zadbaj jedynie o swój spokój i zdrowie!

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 05.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Przez 9 miesiecy zycia płodowego dziecku kształtuje się charakter. Co jak przeżywamy jak się zachowujemy czy sie stresujemy wszystko wpływa na charakter dziecka
Dodano: 2017-01-17 22:34:45 Zgłoś nadużycie
Anonim
2 i 4 to o tym samym ,dziewczynki układaja się uciskajac watrobe i mama brzydnie bo ma palmy a ostry brzuch niczego nie uciska i mama chłopca jest ładniejsza i mniej spuchnieta i to sie sprawdza na 90 %
Dodano: 2017-01-16 21:58:42 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×