Chcesz urodzić bliźniaki? Naukowcy mają na to sposób!

Niektóre pary marzą o ciąży bliźniaczej. To wspaniały sposób na szybkie założenie dużej rodziny. Okazuje się, że istnieją naturalne metody, które zwiększają szanse na poczęcie bliźniąt!

blizniakidhfsdjfhj.jpg

Mimo że narodziny bliźniaków to ogromna zmiana w naszym życiu, dwoje maluchów to piękny dar od losu. Co ciekawe, ciąża bliźniacza nie jest związana jedynie z uwarunkowaniami genetycznymi. Okazuje się, że wiele zależy od kobiet! Marzysz o urodzeniu bliźniąt? Zobacz, co może zwiększyć Wasze szanse!

1.Wiek matki. Okazuje się, że ciąże bliźniacze zdarzają się najczęściej kobietom po 35-roku życia! Właśnie wtedy w organizmie zaczyna się podnosić poziom hormonu FSH, co prowadzi do uwalniania się większej liczby komórek jajowych w jednym cyklu.

2.Mleko. Jeśli starasz się o bliźniaki, spożywaj go jak najwięcej. Badania wykazały, że szanse na ciążę bliźniaczą u kobiet, które w czasie starań o dziecko piły dużo mleka, wzrastały pięciokrotnie!

3.Karmienie piersią. Jeśli właśnie karmisz piersią, to najlepszy moment aby starać się o bliźniaki. Świeżo upieczone mamy karmiące piersią zachodzą w ciążę bliźniaczą 9 razy częściej niż te, które tego nie robią!

4.Bataty. Koniecznie włącz je do swojej diety. Te pyszne, słodkie warzywa można przyrządzić na wiele ciekawych sposobów. Substancje odżywcze zawarte w batatach podczas owulacji znacznie pobudzają jajniki, dzięki czemu istnieje szansa na wyprodukowanie jednego jajeczka więcej.

5.Waga i wzrost. O ile nie masz wpływu na swój wzrost, możesz zaplanować odpowiednią dietę. Bliźnięta częściej rodzą kobiety wyższe, które więcej ważą. Jeśli marzysz o bliźniakach, jedz jak najwięcej wartościowych produktów.

6.Druga ciąża. Masz już jedno dziecko, a Twoja ciąża przebiegła bezproblemowo? To świetna wiadomość! Poprzednie ciąże sprawiają, że Twoje ciało wie, że masz idealne predyspozycje i jesteś gotowa na kolejnego malucha. 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 26.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×