Dieta przyszłego taty. Dlaczego jest taka ważna?

Dieta ma ogromny wpływ na naszą płodność. Dotyczy to zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Zobacz, co powinien jeść Twój partner, jeśli staracie się o dziecko!

plodnoscsjhsdfds.jpg

Mężczyźni nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, jak wielki wpływ na ich płodność ma tryb życia oraz nawyki żywieniowe. Jeżeli chcecie zostać rodzicami, Twój partner powinien zwrócić uwagę głównie na...ilość zjadanych produktów. Jednym z najważniejszych czynników utrudniających zapłodnienie jest otyłość. Zamiast najadać się do syta dwoma posiłkami dziennie, lepiej rozłożyć kalorie na pięć posiłków, podawanych o stałych porach dnia. W diecie przyszłego daty muszą znaleźć się witaminy C i E. Witaminy te chronią DNA plemników przed uszkodzeniem.

Warto zadbać też o odpowiednią ilość dostarczanych organizmowi mikroelementów. Wśród nich najważniejszy jest cynk i selen. Cynk pełni ważną rolę w przedłużaniu żywotności plemników, natomiast selen poprawia parametry męskiego nasienia. Składniki te znaleźć można w czerwonym mięsie, rybach, jajach, produktach pełnoziarnistych, suszonych owocach i ich pestkach.

Oprócz tego, co spożywa przyszły tata, bardzo ważne jest również to, czego lepiej unikać! Warto omijać wszelkie restauracje typu fast food- niewskazane w diecie są głównie niepotrzebne ilości tłuszczu. Przyszły tata powinien wykluczyć z diety lub ograniczyć słodycze. Warto zrezygnować również z gotowych dań, które zawierają tłuszcze trans, szkodliwe dla męskiej płodności. Konieczne jest także ograniczenie ilości wypijanej kawy i alkoholu. Kolejnym wrogiem płodności są papierosy, które powodują spadek popędu seksualnego, a także negatywne zmiany w jakości nasienia.

Ludzki organizm jest bardzo zagadkowy, zwłaszcza jeśli chodzi o płodność. Czasami problemy w staraniach o dziecko mogą być spowodowane czynnikami, których w ogóle nie bierzemy pod uwagę, takimi jak stres czy nieregularny sen. Dlatego najlepszym czasem na staranie się o dziecko jest okres, w którym możecie zapewnić sobie dużo odpoczynku.

Zdjęcie: iStock 

ID galerii:2437Dodał(a): Alicja Bartosiak , Niedziela 05.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×