Dlaczego mamy na całym świecie oszalały na punkcie tych gumek?

Jeśli kiedykolwiek czułaś się, jak niewystarczająco dobra matka, ten trik jest dla Ciebie perfekcyjny!

gumkidzieci.jpg

Opieka nad niemowlakiem wymaga poważnych nakładów cierpliwości. Na Facebooku pojawił się sposób na pozytywne hakowanie rodzicielstwa. Mamy z całego świata są nim zachwycone!

Idea ta, po raz pierwszy pojawiła się na blogu The Reformed Idealist Mom. Wszystko dlatego, że pewnego dnia, jego autorka Kelly Holmes, uświadomiła sobie, że za każdym razem, kiedy rozmawia z córką, jej wypowiedzi są gniewne i przepełnione złością. Potrzebowałam pomocy- tak o powstaniu tego triku, opowiada Kelly.

Aby trzymać swoje emocje w ryzach, postanowiła nosić wizualne przypomnienie blisko siebie. Dosłownie. Kiedykolwiek spędzała czas z dziećmi, na nadgarstek zakładała pięć gumek do włosów. Podczas gdy traciła nad sobą panowanie, zdejmowała jedną z nich. Żeby odzyskać "stracone gumki", wykonywała pięć pozytywnych zadań w stosunku do dzieci. Kelly różnicę zauważyła natychmiast, ale to, co odkryła kilka miesięcy później, naprawdę ją zszokowało.

Na początku uważałam to wszystko za zabawę. Przypuszczałam, że z upływem czasu zapomnę o gumkowym projekcie i naturalnie powrócę do złoszczenia się na dzieci. Po kilku miesiącach odkryłam, że gumki nadal działają, a ja ze swoim dzieckiem rozmawiam z miłością i życzliwością w głosie. Złość i frustracja zniknęły.

Idea zaczęła rozprzestrzeniać się po mediach społecznościowych jak wirus.

Zamierzam używać tej metody, dopóki nie stanie się zwyczajem i autopilotowanym rytuałem– komentuje w Internecie jedna z mam.

Każdego dnia, uderzałam głową w ścianę, ponieważ nie rozumiałam, dlaczego moje 4-letnie dziecko, narzeka na brak szacunku i twierdzi, że go nie słucham. Mam nadzieję, że naprawi to nasze umiejętności komunikacyjne i relację – dodaje inna.

Okazało się, że zwykłe gumki lub bransoletki, nie tylko utrzymują złość pod kontrolą, ale przypominają także o stanowieniu lepszego wzorca do naśladowania.

Podoba Ci się ten pomysł? Co o nim myślisz? 

zdf.jpg

Zdjęcie: facebook.com/ new.worldchanger

Źródło: parents 


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 01.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Każdy pomysł który prowadzi do pracy nad sobą jest dobry. Brawo za inicjatywe.
Dodano: 2017-06-07 11:23:03 Zgłoś nadużycie