Dziwactwa o wychowaniu dzieci, w które naprawdę wierzyli ludzie

Styl wychowania dzieci zmienia się wraz z postępem czasu. Zawdzięczamy to rozwijającej się nauce oraz psychologii. Niektóre techniki dawniej wykorzystywane przez rodziców, przeraziłyby tych, którzy wychowują swoje dzieci w XXI weku. Być może zostałyby nawet uznane za molestowanie. Oto najdziwniejsze sposoby.

iStock-517675430.jpg

Wyjawianie uczucia zepsuje dziecko

To szaleństwo pochodzi z XX wieku. Kobietom nakazywano tłumić ich naturalne instynkty i zabraniano okazywać zbyt dużo uwagi dzieciom. Dzięki tej radzie całe pokolenia matek nie przytulały i nie całowały swoich dzieci. Behawiorysta John B. Watson w swojej książce w 1928 roku tak ostrzega przed niebezpieczeństwem płynącym z okazywania miłości dzieciom: Matczyna miłość, jest niebezpiecznym instrumentem, który może spowodować nieuleczalne rany, które będą nieszczęściem i koszmarem, będącym w stanie zniszczyć dorosłego syna lub córkę, ich przyszłość zawodową oraz szansę na szczęśliwy związek małżeński. Nigdy nie bierz dziecka na kolana. Jeśli musisz, pocałuj je raz w czoło.

Picie podczas ciąży jest wskazane

Związek między piciem a wadami wrodzonymi płodu nie był znany do 1973 roku. Nie tylko nie zabraniano alkoholu w ciąży, ale nawet zalecano jego picie. W książce z XVII wieku, znajdujemy porady dotyczące picia rozcieńczonego wodą wina, które miało pomóc na poranne mdłości. W wieku XV twierdzono, że najwłaściwszym napojem dla kobiet w ciąży jest właśnie wino!

Dzieci nie powinny raczkować

Podczas amerykańskiego okresu kolonialnego, dzieci uznawano za miniaturowe osoby dorosłe. Matki za wszelką cenę miały nie dopuścić do raczkowania, ponieważ podług specjalistów tamtych czasów, raczkowanie... zezwierzęcało. Niemowlaki ubierano w długie suknie, które uniemożliwiały raczkowanie. Co więcej, aby dzieci uczyły się szybciej chodzić, na ich ubrankach instalowano sznurki, które uniemożliwiały siadanie.

Matki są winne wszystkiemu

Odpowiedzialność brały nie tylko za zdrowie dzieci, ale także za ich wygląd po narodzeniu. Uważano, że matka, która w czasie ciąży patrzy na brzydkie rzeczy, jest winna ewentualnej brzydocie dziecka. Odradzano im również spoglądania na osoby chore. W 1877 roku stwierdzono, że dziecka nie należy karmić piersią dłużej niż dziewięć miesięcy, ponieważ może doprowadzić to do choroby mózgu.

Zdjęcie: iStock

Źródło: thelist 


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Niedziela 28.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×