Internauci zachwyceni... chodzącym noworodkiem! (VIDEO)

Pielęgniarki nagrały film, na którym widać pierwsze kroki... noworodka. Wszyscy są w szoku!

dzieckochodzi.jpg

O nowo narodzonych dzieciach można powiedzieć wiele- są głośne, pomarszczone, głodne i bardzo śpiące. Dla każdego dorosłego człowieka, naturalny i logiczny jest fakt, że noworodek bez opieki, przez najbliższe kilka miesięcy, nigdzie sam się nie przemieści. To dziecko zaskoczyło wszystkich! Internauci kompletnie potracili głowy.

Wszystko wydarzyło się w Brazylii. Pielęgniarki nie mogły uwierzyć własnym oczom, więc postanowiły sfilmować maluszka. Zza kadru słychać jak jedna z nich krzyczy- O Boże, ta dziewczyna chodzi! O mój Boże!

Oczywiste jest, że dziecko nie wychodzi z brzucha mamy o własnych siłach i nie idzie na przechadzkę po szpitalnych korytarzach. Jedną ręką podpiera je pielęgniarka, ale najwyraźniej maluszek ma ochotę rozprostować nogi. Ponieważ Internauci uwielbiają cudowne historie, film na Facebooku obejrzało już ponad 87 milionów użytkowników!

Nie znamy szczegółów dotyczących dziecka oraz rodziców, ale z całą pewnością można powiedzieć, że ta malutka kruszynka, poprzeczkę związaną ze stawianiem kolejnych, przełomowych kroków milowych swojego życia, ustawiła sobie naprawdę bardzo wysoko.

Zobacz, jak dziewczynka stawia pierwsze kroki, kilka minut po urodzeniu:

Zdjęcie: YouTube

Źródło: redbookmag 


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 07.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Już rozumiem dlaczego na pediatrii nas tak cisną z odruchami noworodkowymi - żeby potem nie narobić siary, że niby cuda się widzi. :p
Odruch automatyzmu chodu, tak jak ktoś wcześniej napisał całkowicie normalny - występuje do ok. 4 m.ż. Po zbliżeniu dziecka do podłoża dochodzi do wzrostu napięcia w kończynach dolnych i wykonywania ruchów kroczących. Nie jest to jednak prawdziwe chodzenie!
Nie wierzę, żeby pielęgniarki nie wiedziały o takich rzeczach - może specjalnie nagrały taki oto filmik, żeby sprawdzić ile osób da się nabrać. :)
Dodano: 2017-06-07 21:55:36 Zgłoś nadużycie
Anonim
w szoku są, bo niedouczki nie wiedzą, że to normalny odruch u noworodka, utrzymujący się przez krótki czas po porodzie. normalka, jednym słowem.
Dodano: 2017-06-07 17:58:28 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×