Naukowcy zaskakują: Późne macierzyństwo ma wiele zalet!

Okazuje się, że wcale nie musimy spieszyć się z pierwszą ciążą... Oto wyniki najnowszych badań!

dojrzalemacierzynstwo.jpg

Powszechnie wiadomo, że im szybciej kobieta zdecyduje się na pierwszą ciążę, tym lepiej zarówno dla niej, jak i dziecka. Mimo że zewsząd słyszymy, że późna ciąża niesie za sobą wiele komplikacji, najnowsze badania naukowców z Uniwersytetu Kalifornijskiego nie pozostawiają złudzeń... Badacze ustalili, że wiek kobiety starającej się o dziecko ma ścisły związek z długością jej życia. W badaniu wzięło udział 200 tysięcy Amerykanek- okazało się, że kobiety, które zdecydowały się na macierzyństwo po 25 roku życia, żyły aż o 11 procent dłużej niż te, które pierwsze dziecko urodziły w młodym wieku! Jakie są główne przyczyny takich statystyk?

Naukowcy przekonują, że długość życia starszych mam może wiązać się z ich ustabilizowaną sytuacją życiową w momencie zajścia w ciążę. Dojrzałe macierzyństwo jest dużo prostsze jeśli chodzi o finanse, a także wewnętrzny spokój potencjalnej mamy. Kobiety decydujące się na ciążę po 25 roku życia, nie muszą zazwyczaj martwić się o przyszłość swoich dzieci, co poprawia ich komfort psychiczny. 

Ponadto, jeśli kobieta świadomie decyduje się na późne macierzyństwo, cały czas obserwując swoją kondycję, zazwyczaj jest całkowicie zdrowa. Wyniki naukowców wcale nie oznaczają, że lekarze zaczną nakłaniać kobiety do późnej ciąży. Pamiętajmy, że nie każda z nas czuje się coraz lepiej wraz z upływem lat... Trudno również przewidzieć, kiedy dotknie nas menopauza.

Co o tym sądzisz?

Zdjęcie: iStock

Źródło: Aphapublications.org 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Sobota 20.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
spróbujcie może celować w owulację. To do anonima z 25.05. Nam to pomogło. robiłam to przy pomocy cyclotestu - komputera cyklu. Tak w skrócie, służy do metody objawowo-termicznej.
Dodano: 2017-06-30 18:45:02 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja zaszłam w pierwszą ciążę mając 35 lat. Teraz mam 38 i staramy się o drugie...mamy z tym problem, bo już pół roku bezskutecznie.
Dodano: 2017-05-25 12:19:02 Zgłoś nadużycie
Anonim
Późne macierzyństwo ma swoje plusy i minusy, ale ja się cieszę że urodziłam swoją Basieńkę po 30-stce. Mam tylko wrażenie że mała częściej łapie jakieś choroby w przedszkolu i ma jakby mniejszą odporność ale lekarz polecił nam na to probiotyk active flora baby. Do tego regularnie chodzimy na kontrole żebym wiedziała że wszystko ok.
Dodano: 2017-05-24 13:05:05 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×