Ta dziewczynka urodziła się z ogromnym językiem! Co zrobili jej rodzice?

Zobacz, jak skończyła się historia tej wspaniałej dziewczynki.

jezyk1.jpg

Kiedy szesnaście miesięcy temu urodziła się Paisley Morrison-Johnson, lekarze obawiali się, że się udusi. Jej niezwykle duży język był symptomem choroby przerostowej, która groziła jej zablokowaniem dróg oddechowych. 

Dziewczynka  urodziła się z zespołem Beckwitha-Wiedemanna, chorobą genetyczną, która wpływa na wzrost w okresie dzieciństwa. Najbardziej widocznym objawem jest zazwyczaj przerost języka, choć wiele dzieci z ZBW ma również czerwone znamiona na czole zwane ugryzieniem bociana. Niestety wiąże się to z wielkim ryzykiem zachorowaniem na raka, zwłaszcza guzów wątroby i nerek.


W przypadku Paisley język przerósł tak bardzo, że nie mieścił się w ustach, wpływając na jej zdolność oddychania i jedzenia. Lekarze próbowali karmić ją butelką, jednak zdecydowali o zastosowaniu specjalnego dozownika, który podaje pokarm, ponieważ butelka nie dostarczała wystarczającej ilości jedzenia do jej brzuszka. 

jezyk2.jpg


Kiedy dziewczynka miała roczek, zaplanowano jej pierwszą operację redukcji języka, aby pomóc jej żyć bardziej komfortowo. Niedługo potem mięsień odrósł niemalże do swojego pierwotnego rozmiaru. Lekarze podjęli decyzję o ponownej operacji. Tym razem postanowili usunąć większą część języka.  


Od czasu odzyskania normalnego języczka, dziewczynka uśmiecha się od ucha do  ucha. Mama Paisley opowiada, że nie mogła uwierzyć w to, jak ślicznie wygląda jej mała dziewczynka i jak pięknie może się uśmiechać.  Operacja przyniosła ogromną ulgę całej rodzinie, ponieważ odzyskała również możliwość normalnego spożywania pokarmu. 

jezyk3.jpg


Według specjalistów dzieci z zespołem Beckwitha-Wiedemanna muszą być regularnie monitorowane ze względu na możliwość pojawienia się komórek rakowych.  Ryzyko nowotworu u takich dzieci spada dopiero w wieku 8 lat. Podobnie dzieje się z szybkim lub asymetrycznym wzrostem poszczególnych partii ciała

jezyk4.jpg


Rodzice ze łzami w oczach opowiadają o dziewczynce. „Paisley po operacji wyglądała jak nowo narodzone dziecko. Jej rysy twarzy całkowicie się zmieniły i bezustannie się uśmiecha”. Czujemy,  że wkrótce wypowie swoje pierwsze słowa. Jesteśmy szczęśliwi i czujemy się bezpiecznie myśląc o jej przyszłości”. 

Źródło: womensday 

Zdjęcia: Youtube Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Piątek 18.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (4)

Awatar
Anonim
Co jest "wspaniałego" w wadach genetycznych?
Dodano: 2016-11-30 08:59:44 Zgłoś nadużycie
Anonim
Super, zrobili sobie uszkodzonego genetycznie dzieciaka i jeszcze się z tym lansują w sieci. Zaiste cudowne...
Dodano: 2016-11-30 08:58:50 Zgłoś nadużycie
Anonim
No i co takiego zrobili jej rodzice,bo jakos nie doczytalam????
Dodano: 2016-11-27 14:28:03 Zgłoś nadużycie
Anonim
Chwała lekarzom! Miło czytac takie historie!
Dodano: 2016-11-20 21:16:24 Zgłoś nadużycie