Tak pregoreksja szkodzi Twojemu nienarodzonemu dziecku...

Zobacz, gdzie znajduje się granica między zdrową dietą a obsesyjnym odchudzaniem w ciąży!

odchudzaniewciazy.jpg

W ciąży każda z nas chce wyglądać pięknie. Najlepiej żeby zaokrąglił się tylko brzuszek, a reszta pozostała bez zmian. Niestety, nie zawsze tak jest. Warto pogodzić się z myślą, że sylwetka kobiety zmienia się na każdym etapie życia, a ciąża jest jednym z najważniejszych momentów w życiu każdej z nas. Oczywiście podczas cudownych dziewięciu miesięcy warto dbać o zdrowie i prawidłową dietę, a także ruch. Niewskazane jest jednak obsesyjne odchudzanie, które może doprowadzić do tragedii. Czym jest pregoreksja?

To nic innego jak anoreksja, jednak chorujemy na nią głównie podczas ciąży. Choroba bierze się z obsesyjnego strachu o sylwetkę i zazwyczaj zaczyna się bardzo niewinnie. Przyszła mama zaczyna kontrolować swoją dietę, powoli wycofując z niej kolejne produkty. Później zaczyna się prowokowanie wymiotów, a także wzmożona aktywność fizyczna. Kobiety swoje zachowanie tłumaczą zazwyczaj dbałością o sylwetkę po urodzeniu dziecka. Jednak obsesja na punkcie wagi ma swoje konsekwencje... Zazwyczaj jest to niska waga maluszka i wcześniactwo. W późniejszym etapie dziecko może mieć ogromne problemy z koncentracją.

Odchudzanie w ciąży wpływa również na ogólne samopoczucie matki, której bardzo trudno będzie dojść do siebie po porodzie. Regeneracja w takich przypadkach przebiega wolniej niż zwykle, a matki bardzo często nie mają pokarmu. Popadają także w głęboką depresję spowodowaną zazwyczaj brakiem sił i niemożnością sprostania nowym obowiązkom.

Jeżeli chcesz wyglądać kwitnąco zarówno w trakcie ciąży, jak i po porodzie, wybierz się do dietetyka, który ułoży dla Ciebie zbilansowaną i pełnowartościową dietę. Wykonuj ćwiczenia z umiarem i pamiętaj, że nie każda forma aktywności jest teraz odpowiednia dla Ciebie.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Poniedziałek 13.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Ja zainwestowałam w tabletki na odchudzanie Slimcea. Nie żałuje żadnej złotówki ponieważ dołączone do diety te tabletki DOPIERO pozwoliły mi schudnąć. Suplementnacja jest również ważna a tak często zapominamy o niej i dziwimy się że efektów nie ma.
Dodano: 2017-03-13 11:25:42 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×