Film z uśmiechniętymi dziećmi z zespołem Downa zakazany we Francji. Powód jest szokujący

Francuska Rada Stanu orzekła, że film może godzić w uczucia niektórych kobiet... Dlaczego?

zespoldownaglowne.jpg

"Dear Future Mom" to spot reklamujący kampanię mającą oswoić przyszłych rodziców z istotą zespołu Downa. Film został wyemitowany podczas Światowego Dnia Osób z zespołem Downa, w 2014 roku. Nagranie jest odpowiedzią na list kobiety, która po zajściu w ciążę dowiedziała się, że urodzi chore dziecko. Spot, za pomocą dorastających już osób z zespołem Downa, przekonuje że nie ma się czego bać. Osoby dotknięte chorobą opowiadają w nim, że w niczym nie różnią się od innych ludzi. Mogą normalnie funkcjonować, mieć znajomych i robić w życiu to, co lubią. Okazuje się, że obawa o przyszłość takich dzieci jest nieco przesadzona.

"Twoje dziecko będzie mogło do Ciebie podbiec, będzie mogło Cię przytulić. Będzie mogło chodzić do szkoły, jak wszyscy. Będzie w stanie pracować i zarabiać pieniądze, dzięki którym zaprosi Cię na obiad..."


10 listopada francuska Rada Stanu orzekła, że film promujący rodzicielstwo  powinien zostać wycofany z powodu... godzenia w uczucia kobiet, które po otrzymaniu informacji o chorym dziecku postanowiły dokonać aborcji. Film ma naruszać spokój ich sumienia. Według niektórych widzów film mógł mieć szokujący charakter dla odbiorców. Decyzja Rady Stanu spotkała się z protestem osób z zespołem Downa oraz ich bliskich, jednak została ona podtrzymana.

Co sądzisz o kampanii "Dear Future Mom"? Faktycznie szokuje? 

Zdjęcie: Youtube

Źródło: Wprost.pl 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 25.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar