Halloween pełne zabawy

Organizujesz zabawę dla dzieci na Halloween i zastanawiasz się jaką rozrywkę im zapewnić? Przedstawiamy sprawdzone zabawy na taką okoliczność.

Halloween pełne zabawy

Halloween pełne zabawy


Halloween jest świętem obchodzonym 31. października. Pochodzi sprzed dwóch tysięcy lat, kiedy to Celtowie wierzyli, że właśnie przed Dniem Wszystkich Świętych duchy schodzą na ziemię i chcą wejść w ciała ludzi. Wtedy to też w celu odstraszenia duchów, ludność przebierała się w upiorne stroje, paliła ogniska, a przed wejściem do domów zostawiano posiłki dla duchów. W Polsce Halloween zdobyło popularność głównie w latach 90.

Obecnie ten zwyczaj kojarzy się głównie z dobrą zabawą, imprezami, konkursami. Jednymi z najbardziej kultywującymi ten zwyczaj osobami stały się małe dzieci, dla których taka zabawa halloweenowa jest niezwykłym przeżyciem i pretekstem do ciekawych stylizacji.

Imprezy organizowane z tej okazji mają miejsce w przedszkolach, szkołach, czy domach. Jak urozmaicić ten wieczór, aby nie był nudny? Przedstawiamy Wam kilka pomysłów na zabawy!

1. Jedzenie jabłek na sznurku

Brzmi prozaicznie? Nic bardziej mylnego. Otóż jabłko jest przywiązane na sznurku, lecz jeść go możemy bez użycia rąk! Zabawa ta uchodzi za najbardziej popularną, lecz w celu jej urozmaicenia może dodać oryginalności spożywanym jabłkom, np. poprzez otoczenie ich w karmelu, czy innym smakołyku. Podobnie rzecz może wyglądać też w przypadku jedzenia innych smakołyków.

2. Balony z zadaniem


W balonach umieszczamy małe karteczki z zadaniami. Dzieci przekuwają balony, następnie wykonują powierzone im zadania. Nagrodą mogą być słodycze.

Halloween pełne zabawy

Halloween pełne zabawy

3. Tworzenie straszydła z dyni

Do tej zabawy będzie potrzebna dorosła osoba, lecz zapewne takiej nie zabraknie do opieki nad dziećmi. Zadaniem opiekuna jest wycięcie czubka dyni, następnie dzieci wydrążają miąższ dyni za pomocą łyżek. Po skończonej pracy dzieci malują dynię - oczy, usta, które osoba dorosła potem wycina. Do gotowej dyni wstawiamy świeczkę.

4. Poszukiwacze skarbów

Zabawa polega na szukaniu cukierków, które wcześniej musimy dokładnie schować, aby nie były widoczne dla dzieci przed rozpoczęciem zabawy. Wygrywa ten, kto znajdzie największą liczbę cukierków.

5. Zabawa w mumię

Do tej zabawy będziemy potrzebowali dużej ilości papieru toaletowego. Dzieci dobierają się w pary i decydują, które z nich będzie mumią. Zabawa polega na jak najszybszym owinięciu partnera z pary w papier toaletowy, aby przypominał mumię.

6. "Cukierek albo psikus"


Jedną z najbardziej znanych zabaw jest też chodzenie po domach w swoich przerażających strojach. Dzieci pukają do drzwi i oznajmiają osobie otwierającej " Cukierek albo psikus", dzięki czemu zbierają dodatkowe łakocie.

7. Kalambury


Od dawna znane, jednak sprawdzają się na większości imprez dla dzieci( i nie tylko). Jeżeli ktoś nie zna kalamburów, to przypominamy iż zabawa polega na napisaniu na karteczkach np. imion bohaterów z bajek, czy innych filmów dla dzieci, które następnie za pomocą gestów oraz mimiki przedstawiają uczestnicy zabawy.

Udanej zabawy!


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 31.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×