Herbatki laktacyjne dla kobiet karmiących piersią - przegląd

Wybór herbatek laktacyjnych dla mam karmiących piersią, które chcą pobudzić laktację.

herbatki-laktacyjne-przeglad.jpgJeśli karmisz piersią i zauważyłaś, że ostatnio trochę mniej masz pokarmu, jednym ze sposobów na pobudzenie laktacji jest picie harbatki laktacyjnej. To nie mit! Okazuje się, że odpowiednio dobrana kompozycja ziół może sprawić, że przybędzie Ci pokarmu a w dodatku maluszek nie będzie miał problemów z bólem brzuszka, bo takie herbatki korzystnie wpływają na układ trawienny dziecka.

Skład herbatek laktacyjnych dla mam karmiących piersią jest podobny, przeważnie jest to mieszanka ziół: anyżu, kopru włoskiego i kminku. Czasami zdarza się także melisa, lipa, pokrzywa czy owoce.  

Przygotowanie takiej herbatki laktacyjnej sprowadza się w większości tylko do tego, by zalać saszetkę wrzącą wodą, a niektóre herbatki można nawet zalać zimną i też będą miały odpowiednią moc (to szczególnie użyteczne latem, gdy nie chce nam się pić gorących napojów). 

 Zobacz też: Karmienie piersią - co zrobić, żeby mieć pokarm?

Zobacz, jakie herbatki laktacyjne są dostępne na rynku. Na pewno jest ich jeszcze więcej, ale te poniższe są najpopularniejsze i z nimi miałyśmy do czynienia. 

herbatki-laktacyjne-kolaz.jpg

Na zdjęciu:

 • Lactosan Fix, Herbapol Lublin. Skład: owoc anyżu (34%), liść melisy (28%), owoc kopru włoskiego (28%), kwiatostan lipy (10%). Cena: ok. 8 zł za 20 saszetek. 

 • Herbatka Bocianek, Medela. Skład: nasiona kopru, anyżu, kminku, kozieradki; liście melisy, rutwicy, pokrzywy i owoce dzikiej róży, jabłka i jeżyny. Cena: ok. 8 zł za 20 saszetek. 

 • Herbatka dla karmiących mam, Apoteo Natura. Skład: owoc anyżu, liście melisy, ziele pokrzywy, owoc kopru włoskiego, owoc kminku. Cena: ok. 5,40 zł za 20 saszetek. 

 • Herbatka dla karmiących mam, Humana. Skład: cukier, maltodekstryna, wyciągi z owoców i ziół (hibiskus, koper włoski, czerwonokrzew, werbena pospolita, malina, kozieradka pospolita, rutwica lekarska), witamina C, olejek z kopru włoskiego. Cena: ok. 17,50 zł za 200 g (granulat). 

 • Herbatka dla karmiących mam, HIPP. Skład: glukoza, maltodekstryna, wyciąg z melisy, naturalny aromat trawy cytrynowej, wyciąg z pokrzywy, wyciąg z kminku 0,5%, wyciąg z anyżu 0,2%, wyciąg z kopru włoskiego 0,1%, wyciąg z rutwicy lekarskiej. Cena: ok. 18 zł za 200 g (granulat). 

 • Herbatka fix dla kobiety karmiącej, Herbapol w Krakowie. Skład: owoc anyżu (40%), liść melisy (30%), owoc kopru włoskiego (20%), owoc kminku (10%). Cena: ok. 6,50 zł za 20 saszetek. 

 • Herbatka dla matek karmiących, Elanda. Skład: owoc anyżu (30%), liść melisy (25%), owoc kopru włoskiego (25%), owoc kminku (10%), owoc dzikiej róży (10%). Cena: ok. 3,50 zł za 20 saszetek. 

Zobacz też: Dlaczego warto karmić piersią?

  Źródło: MilionKobiet.pl
  Foto: Shutterstock, inf. prasowe


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Środa 30.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
No właśnie, a nie wspomina sie w artykule o tym, ze tak naprawdę są odpowiednie suplementy diety na bazie slodu jęczmiennego, które pobudzają laktację, takie jak femaltiker.
Dodano: 2015-11-30 09:48:08 Zgłoś nadużycie
Anonim
Dobre pytanie, Czemu nie ma tu ani slowa o preparatach najlepszych dla kobiet karmiących, czyli na bazie słodu jęczmiennego?
Dodano: 2015-11-27 13:49:34 Zgłoś nadużycie
Anonim
A jak to się ma do najnowszych odkryc, że anyż i koper włoski hamują laktację???
Dodano: 2015-11-17 10:40:45 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×