Idziemy na zabawę!

Dla dzieci to wielka frajda, ale rodzice zawsze się stresują. Trzeba wymyślić nowy strój, najlepiej rodem z bajki. I wygodny. Dobrze byłoby też nie wydać na kostium majątku. Mamy na to sposób.

Idziemy na zabawę!

Biedronka Irenka

Cały strój to bezrękawnik w grochy i opaska z czułkami. Do tego bawełniana bluzka, legginsy i baletki.

Potrzebne będą:

- 60 – 70 cm czerwonego cienkiego polaru szerokości 150 cm (na wzrost około 110 cm), resztka czarnego materiału (lub folia samoprzylepna), flizelina z klejem po obu stronach (do przyprasowania), opaska do włosów, 2 pompony na czułki, 2 kawałki czarnego drucika do umocowania pomponów, stare czerwone rajstopy, około 2 m dość sztywnego drutu, 60 – 70 cm  cienkiej gumki, igła i nici

1. Na stole połóż arkusz papieru, a na nim T-shirt swojej córeczki. Narysuj na papierze kontur połówki przodu bezrękawnika (dłuższy i szerszy, bo strój musi być luźny). Wytnij go. Następnie złóż polar na pół, ułóż papierowy wykrój tuż przy linii złożenia  i skrój przód. Tak samo skrój tył.

2. Z flizeliny i czarnego materiału wytnij 20-30 kółek na kropeczki. Przyprasuj pierwszą kropkę: z flizelinowego kółka zdejmij papier, ułóż je na przedzie bezrękawnika i przykryj czarnym kółkiem. Przyprasuj żelazkiem przez ściereczkę. Tak samo przymocuj resztę kółek, rozmieszczając je równomiernie na przodzie i tyle bezrękawnika. Zszyj przód i tył wzdłuż ramion i boków.

3. Zrób czułki: okręć wokół pomponów czarne druciki, następnie przymocuj je do opaski.

4. Na skrzydełka skręć zwykły drut w ósemkę. Utnij nogawki rajstop, nałóż je na skrzydełka i dokładnie zaszyj, aby nie poszły oczka, Przyszyj skrzydełka po środku pleców.

5. Dolny brzeg bezrękawnika podwiń na szerokość ok. 2 cm i przyszyj. W tak powstały tunel wciągnij agrafką gumkę. Ściągnij ją i zawiąż.

Rycerz Iwo

Do stalowo-niebieskiego stroju dobierz szarą bazę: spodnie dresowe, koszulkę i tenisówki.

Idziemy na zabawę! Potrzebne będą:

- 60 cm niebieskiego polaru szerokości 150 cm i 30 cm szarego (na wzrost ok. 110 cm), 2 m szarej liny, 1,2 m cienkiego srebrnego lub szarego sznurka, arkusz grubej, sztywnej tektury, folia aluminiowa, pęczek lnianego sznurka,  klej uniwersalny, igła i nici

1. Przód i tył tuniki to dwa prostokąty. Tył jest niebieski, przód – niebiesko-szary i składa się z czterech prostokątów. Przygotuj najpierw papierowy wykrój połowy tyłu – prostokąt z podkrojem przy szyi – i skrój tył z podwójnie złożonego materiału. Następnie skrój w dwóch częściach – szarą i niebieską. Rozetnij je w poprzek, abyś mogła zszyć je w szachownicę.

2. Przygotuj papierowy wzór herbu, np. znak trefl, serce, smoka. Skrój herby z polaru – dwa z niebieskiego i jeden z szarego. Przyszyj dwa herby na górnych częściach przodu (szary na niebieskiej, niebieski – na szarej).

3. Zszyj przód. Następnie zszyj przód i tył wzdłuż ramion i boków, zostawiając otwory na ręce.

4. Z tektury wytnij miecz. Ostrze owiń folią aluminiową i przyklej jej krawędź, aby się nie rozwijała. Rękojeść opleć lnianym sznurkiem.

5. Na tekturze narysuj kontur tarczy i wytnij ją. Owiń folią tak jak miecz. Pośrodku tarczy, po jej wewnętrznej stronie, przymocuj drutem kawałek sznurka – to będzie uchwyt. Na wierzchniej stronie, na wysokości uchwytu, przyklej niebieski herb. Z niebieskiego polaru wytnij dwa małe prostokąty na onuce i owiń nimi nogi dziecka w kostkach. Zawiąż je cienkim sznurkiem. Tunikę po założeniu przewiąż luźno w pasie szarą liną.   
Dodał(a): Edyta Zlomaniec , Środa 05.10.2011 (aktualizacja: 2011-11-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
paula2509
hehe;p przypominają mi się lata gdy to ja byłam w przedszkolu;p
Dodano: 2011-10-10 17:34:27 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×