Jak nauczyć dziecko ochrony przeciwsłonecznej?

Dzieci zazwyczaj nie lubią, kiedy na plaży naciera się je kremami z filtrami, ale dokładnie wiemy, jak jest to ważne. Jak zatem zachęcić je do ochrony przeciwsłonecznej? Zobaczcie, jak zrobiła to jedna z marek.

Jak nauczyć dziecko ochrony przeciwsłonecznej?

Dorosłe kobiety pamiętają o ochronie przeciwsłonecznej głównie dlatego, że boją się o kondycję swojej skóry. Jak wiadomo, słońce intensywnie wysusza i przyśpiesza procesy starzenia, a także powoduje powstawanie czerniaków, które są wybitnie niebezpieczne.

Zapewne wiele z was też stosuje kremy, ponieważ nie raz już płakała z bólu po dniu spędzonym na słońcu bez ochrony.

Zobaczcie także: Jak wybrać samoopalacz?

Ostatnio szczególny nacisk kładzie się na profilaktykę, dlatego też tak wiele osób mówi o odpowiednim zabezpieczaniu naszej skóry przed szkodliwym działaniem słońca. Oczywiście potrzebna jest witamina D, ale jej pozyskiwanie powinno się odbywać z zachowaniem środków ostrożności.

Tak naprawdę, stosowanie kosmetyków z filtrami UV powinno być naszym nawykiem wyniesionym z dziecięcych lat, jednak siedząc na plaży, zwróćcie uwagę ilu rodziców tak naprawdę pilnuje, aby ich dziecko było posmarowane odpowiednimi kosmetykami... znikoma ilość. Dzieci zazwyczaj wbiegają i wybiegają z morza, a ich skóra wtedy jest najbardziej narażona na poparzenia.

Zobaczcie także: Naturalny samoopalacz bezpieczny dla skóry? Oto receptura

W Internecie pojawiło się nagranie ciekawej kampanii marki Nivea. Hostessy rozdawały dzieciom na plaży lalki, które wystawione na słońce czerwieniły się, a po zastosowaniu kremu ochronnego wracały do naturalnego wyglądu. Tego typu akcja na pewno mocniej dotarła do świadomości dzieci i rodziców, niż niejeden artykuł, więc warto go pokazać swoim podopiecznym.

Zobaczcie ten ciekawy materiał:Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: YouTube/ ShutterstockDodał(a): Natalia , Poniedziałek 08.06.2015 (aktualizacja: 2015-06-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×