Jak nienarodzone dziecko reaguje na muzykę? Zobaczcie niezwykły film

Zobaczcie jak dziecko w niesamowity sposób reaguje na muzykę, gdy jeszcze jest w brzuchu mamy!

usg dziecka.jpg

Jak nienarodzone dziecko reaguje na muzykę? Zobaczcie niezwykły film

Nienarodzone dziecko reaguje na różne bodźce będąc jeszcze w brzuchu mamy. Pierwsze ruchy, to przeżycie bardzo niezwykłe nie tylko dla mamy, ale także dla tych, którzy również czekają na narodziny nowego członka rodziny.

Dzięki temu jak rozwinęła się medycyna i technologie dziecko już przed urodzeniem może być dokładnie monitorowane. To sprawia, że wiele chorób czy nieprawidłowości w ciąży można wykryć znacznie szybciej i leczyć skuteczniej.

Zobacz też: NIEWIDOMA KOBIETA DZIĘKI SPECJALNYM OKULAROM ZOBACZYŁA SWOJE DZIECKO 

Jednak nowoczesne sposoby obserwacji dziecka mogą służyć nie tylko rozpoznawaniu chorób, ale także zarejestrowaniu reakcji małego nienarodzonego dziecka na różne bodźce.

 

Dzięki obrazowi 4D zarejestrowano, że już 16-tygodniowy płód reaguje na dźwięki muzyki puszczane w jego pobliżu. Choć nie odkryto i nie potwierdzono tego, jak słuchanie muzyki klasycznej, czy jakiejkolwiek innej może wpływać na rozwój, to z pewnością wiadomo już, że dziecko reaguje na dźwięki naprawdę wcześnie. 

Jak nienarodzone dziecko reaguje na muzykę będą w brzuchu mamy? To nagranie pokazuje, że słysząc dźwięki muzyki klasycznej maluch otwiera buzię i mlaska językiem.

Zobaczcie sami. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 08.10.2015 (aktualizacja: 2015-10-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×