Jak odżywiać się w ciąży, by urodzić matematycznego geniusza?

Kilka ciekawostek dla kobiet, które są już w ciąży lub dopiero ją planują.

jak-odzywiac-sie-w-ciazy.jpgOkazuje się, że jeśli chcecie, by wasze dziecko było matematycznym geniuszem, trzeba już w ciąży się o to zatroszczyć. Spokojnie, nie musicie przez 9 miesięcy rozwiązywać zadań matematycznych i szlifować tabliczki mnożenia do 1000. Wystarczy, że będziecie się odpowiednio, tzn. zdrowo odżywiać i nie będziecie w ciąży ograniczały kalorii. Nic prostszego!

POLECAMY: Najpopularniejsze imiona dla dziewczynek w 2014 roku

Takie rewelacje przynoszą wyniki badań Erica J. Connolly'ego z amerykańskiego Uniwersytetu Stanowego Pennsylwania. Warto wziąć je pod uwagę, jeszcze przed urodzeniem dziecka!

W badaniach wzięły udział dzieci w wieku 5 lat (często rodzeństwa) oraz ich matki. Dzieci musiały zmierzyć się z zadaniami matematycznymi, a mamy zostały poproszone o wypełnienie ankiety. 

Okazało, że nawet jeśli dzieci były rodzeństwem - miały różne zdolności matematyczne, co związane było ze sposobem odżywiania się ich mamy w ciąży. Jeśli kobieta w ciąży ograniczała spożycie kalorii - dziecko miało słabsze wyniki. 

POLECAMY: Najpopularniejsze imiona dla chłopców w 2014 roku

Wniosek z tego jest jeden - nie należy odchudzać się w ciąży! Postarajcie się w ciągu 9 miesięcy ciąży postawić na zdrowe odżywianie. Poświęćcie ten błogosławiony czas na uzupełnienie witamin!

Źródło: MilionKobiet.pl, rynekzdrowia.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Środa 09.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
schudłam 13kg stosując do diety tabletki Slimcea. Czytałam o nich w moim kobiecym piśmie. Zamówiłam i po 3 miesiącach miałam już taki efekt. Jestem bardzo zadowolona.
Dodano: 2015-09-09 10:44:23 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×