Jak poprawić zdolności rozrodcze mężczyzny i przygotować jego organizm do skutecznego starania się o dziecko?

W związku z coraz większą liczbą szkodliwych czynników na świecie odnotowuje się ciągły spadek jakości i ilości nasienia męskiego – to właśnie przez to niepłodność stała się chorobą cywilizacyjną XXI wieku. Męskie komórki rozrodcze są podatne na uszkodzenia spowodowane zanieczyszczeniami środowiska, a styl życia współczesnych ludzi (używki, przetworzona żywność, słodzone napoje, otyłość, stres) wpływa na zwiększanie ilości wolnych rodników.

123.png

Odpowiednia dieta mężczyzny starającego się o dziecko powinna zawierać naturalne antyoksydanty. Działanie przeciwutleniające ma m.in. witamina E,D,C, cynk, selen. Można dostarczać je w naturalnej formie, ale dobrym wyjściem są również preparaty (jak np. PROfertil, którego składniki to: L-karnityna, L-arganina, koenzym Q10, witamina E, cynk, kwas foliowy, glutation i selen). 

Co zatem powinien jeść mężczyzna starający się o dziecko? Jeśli chce wzbogacić swoją dietę o cynk, powinien sięgać po ostrygi (które przy okazji są doskonałym afrodyzjakiem), ale również po czerwone mięso, pestki dyni i rośliny strączkowe. Brokuły, sok pomarańczowy i warzywa liściaste są doskonałym źródłem kwasu foliowego, za to w orzechach i jajkach odnajdziemy dużo witaminy E. Warto zadbać o odpowiednią ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych- aby utrzymać ich właściwy poziom, należy sięgać po awokado, ryby morskie i oleje roślinne. Produkcję plemników wspiera również selen, który odnajdziemy w brązowym ryżu, owsie i drobiu. 

Warto również zadbać o poziom witaminy C. Ten naturalny przeciwutleniacz odnajdziemy w cytrusach, papryce i truskawkach. Skoro mowa o suplementacji, warto też wspomnieć o konieczności odstawienia na jakiś czas preparatów na wypadanie włosów. Środki te zawierają finasteryd, który może wpływać na żywotność nasienia. Również niektóre lekarstwa antydepresyjne mogą wpływać negatywnie na płodność – mogą one bowiem powodować zmiany w kodzie genetycznym plemników. 

Należy pamiętać o tym, że przygotowanie do powiększenia rodziny leży nie tylko po stronie przyszłej mamy – zmiany w diecie, suplementacja, eliminacja szkodliwych czynników to także sprawa mężczyzny. Do ciąży powinniśmy przygotowywać się wspólnie, zarówno psychicznie, jak i fizycznie. To w dużym stopniu od mężczyzny zależy, czy uda się doprowadzić do ciąży. Proces produkcji plemników trwa trzy miesiące. W tym okresie męskie komórki rozrodcze podlegają wpływowi wielu czynników, które mają bezpośredni wpływ na jakość nasienia. To bardzo ważne, aby w tym czasie postawić na regenerację organizmu – zrezygnować z używek i fast foodów. Warto też przeprowadzić badanie nasienia – więcej na jego temat znajdziecie na stronie programu edukacyjnego www.zrobmydziecko.pl

Artykuł sponsorowany 


Dodał(a): Joanna Andrzejewska , Czwartek 14.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Dla mężczyzn polecam Promen, 2 razy udało się dzięki niemu
Dodano: 2016-06-14 08:58:34 Zgłoś nadużycie
Anonim
Na płodność kobiet i mężczyzn polecam olej z wiesiołka.
Dodano: 2016-06-12 21:35:56 Zgłoś nadużycie