Jak zapewnić dziecku odpowiednią ilość witamin?

Sezon letni jest idealnym momentem, żeby wprowadzić do jadłospisu naszego dziecka owoce i warzywa, czyli źródło witamin niezbędnych do jego prawidłowego rozwoju. Czy jesteśmy w stanie tak skomponować dietę dziecka, aby zapewnić mu optymalną i kompletną dawkę witamin? Polacy uważają, że tak, pomimo, że aż 84% z badanych nie podaje swoim dzieciom witamin albo robi to od czasu do czasu . Czy robimy słusznie?

Jak zapewnić dziecku odpowiednią ilość witamin?

Trzy czwarte z badanych rodziców uważa, że zbilansowana dieta to najważniejszy czynnik wpływający na zdrowie dziecka. Zaraz za nią jest regularny sen, który wskazuje siedem na dziesięć osób i aktywność fizyczna wskazywana przez 57% badanych . Nawet w sezonie letnim, kiedy witamin w naturalnej postaci mamy pod dostatkiem, warto pamiętać o suplementacji, aby mieć całkowitą pewność, że dostarczamy dziecku wszystkiego, czego potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania i wzrostu. Niestety, jedynie 30% osób traktuje suplementację witaminami i minerałami jako jeden z kluczowych aspektów prawidłowej diety.

Zobaczcie także: Jak odżywiać się w ciąży, by urodzić matematycznego geniusza?

W okresie szybkiego rozwoju organizm dziecka potrzebuje odpowiedniego "paliwa". Nie każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, jak kluczowa jest kwestia doboru odpowiedniego menu, bogatego w składniki odżywcze i witaminy oraz jak ogromny ma to wpływ na jego harmonijny rozwój. Podstawowe zasady to: kilka porcji warzyw i owoców dziennie, spożywanie pełnoziarnistych produktów zbożowych, szklanka chudego mleka i włączenie do diety nienasyconych kwasów tłuszczowych. Aby mieć pewność, że w organizmie naszego dziecka nie zabraknie wszystkich niezbędnych składników, warto zadbać o odpowiednią suplementację.

Zobaczcie także: Powstała książka, która pomoże wam uśpić dziecko

Obecnie na rynku mamy wiele różnych produktów, które pomogą nam w dostarczeniu dziecku odpowiednich witamin. Występują one w różnych postaciach, np. żelek, proszków do rozpuszczania, syropów, czy cukierków. Mamy do wyboru np. Vibovit® Junior (saszetki), Vibovit® Literki Żelki, cukierki Nimm2, Mio Bio Alaskan żelki, Kinder Biovital YOUnior tabletki do ssania, Plusssz Zizzz tabletki musujące z postaciami z bajek, Marsjanki kosmożelki, Zdrowy Lizak Mniam-Mniam.

Dbacie o suplementację swoich dzieci?Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl/ Mat. prasowe
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 10.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×