Jak zrobić płyn do baniek mydlanych?

Przypominamy najlepszą zabawę dzieciństwa!

jak-zrobic-plyn-do-baniek-mydlanych.jpgJednym z ciekawszych pomysłów na spędzenie czasu z dzieckiem na świeżym powietrzu jest puszczanie baniek mydlanych. Zabawa stara jak świat, którą zapewne kojarzycie jeszcze ze swoich lat dzieciństwa, wciąż podoba się dzieciom i może pochłonąć je bez reszty na bardzo długo. 

Puszczanie baniek mydlanych samo w sobie nie jest trudne i z tym zadaniem powinny poradzić sobie już trzylatki. Młodsze dzieci mogą obserwować rodziców i zbijać latające bańki.

 POLECAMY: Gdzie spędzić wakacje z dziećmi?

Przyrządy do robienia baniek mydlanych 

Najtrudniejsze w tym wszystkim jest odpowiednie przygotowanie zabawy. W sklepach z zabawkami dostępne są specjalne "maszynki" do robienia baniek mydlanych (jak na zdjęciu tytułowym). Coraz popularniejsze są także "miecze" do robienia baniek mydlanych - bardzo podobne do tradycyjnych zestawów, tylko znacznie większe.

Przyrząd do robienia baniek mydlanych możecie też wykonać sami - wystarczy, że końcówkę słomki do napojów przetniecie w ten sposób, że rozszerzy się na boki. Bańki mydlane można też puszczać z obciętej butelki, lejka, trzepaczki do jajeki bawełnianego sznurka. Jeśli macie ochotę na ogromne bańki mydlane, możecie wykonać specjalny kij. 

POLECAMY: Masa solna - przepis na zabawę dla dzieci

Płyn do baniek mydlanych

Niezależnie od tego, czy kupicie przyrząd do puszczania baniek mydlanych, czy zrobicie go sami - jeśli pozwolicie wciągnąć się w bańkową zabawę, w końcu skończy wam się płyn. Gotowe mikstury możecie kupić w sklepie, ale jeśli jest on wam zupełnie nie po drodze i wolicie zrobić go sami (co jest i tańsze, i wygodniejsze), oto przepis na płyn do baniek mydlanych:

Do 1 litra ciepłej wody (najlepiej destylowanej) wlej 2 łyżki płynu do mycia naczyń. Wsyp 1 łyżeczkę gliceryny i wymieszaj.  

Wypróbujcie przepis na bańki mydlane, wykorzystując płyn do mycia naczyń, który macie w domu. Jeśli okaże się, że bańki są nietrwałe, może to oznaczać, że ten płyn do naczyń nie nadaje się do naszej zabawy. Najlepszy, podobno, jest Ludwik. Glicerynę powinnyście kupić w każdej aptece. Wodę polecamy destylowaną (taką, jaka wykorzystywana jest do prasowania). 

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Środa 05.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×