Jakie błędy popełnia każda matka przy swoim pierwszym dziecku?

Jak myślisz, czy można ich uniknąć?

ThinkstockPhotos-480491412.jpg

Pierwsze dziecko, to trochę jak najradośniejsze elementy ślubu, najlepsze urodziny i góra wspaniałości w jednym! Nagle wokół waszego łóżka zbiera się cała gromada ludzi - wszyscy chcą zobaczyć nowego potomka. Zaczynają się sypać komplementy w stylu nosek po mamusi i oczka po tatusiu.


To ten moment, w którym świat nagle powiększa się do rozmiaru kosmosu, a ty z obawy przed wszystkim co może spotkać twoje dziecko, masz ochotę wsadzić je do napompowanej bańki. A potem wychodzisz na pierwszy spacer i widzisz ludzi z dwójką czy trójką dzieci. Wpadasz w panikę widząc, jak jedno prawie spada z huśtawki a drugie właśnie zjadło babeczkę piaskową. I nagle rozumiesz, że to, co wszyscy powtarzali o naturalnym instynkcie matki czy umiejętnościach rodzica wcale nie jest takie proste. Ty dopiero się wszystkiego uczysz, trochę tak jakby świat się przewartościował. Przychodzi pierwszy ząbek, pierwszy kroczek czy pierwsza literka i czujesz, że to wszystko to nowe dla ciebie.

Zobacz też: Czy ochraniacze w łóżeczku mogą być groźne dla dziecka?


Szkoła bycia rodzicem właśnie się rozpoczęła. I w sumie jest to tak jak zawsze - pierwsze dziecko otaczasz ogromem troski i chodzisz wokół niego na paluszkach, jednocześnie to właśnie ono będzie świadkiem twoich pierwszych błędów jako rodzic. Oto błędy który popełnia KAŻDA matka, niezależnie od wieku, przy swoim pierworodnym.


Panikowanie przy każdym upadku

Szczególnie przy maluszkach, które dopiero raczkują czy zaczynają chodzić. Upadki są wpisane w ich styl życia na tym etapie. Jeśli nie upadnie, nie nauczy się, że trzeba uważać. Tak samo nie nauczy się by nie machać pilotem od telewizora bo może się uderzyć. Ty masz uważać, aby nie zbił sobie głowy, nad resztą raczej nie zapanujesz.

Przeczytaj: Dieta w ciąży - 5 produktów, które powinna jeść każda ciężarna 


Obsesja na punkcie ubioru

Przebieranie dzieci co 5 minut, szykowanie ich na dwór półtorej godziny bądź w drugą stronę - nieodpowiednie ubieranie czy chłodzenie dziecka nieświadomie. Uczysz się jak być odpowiedzialną matką i zanim dowiesz się, jak dobrze ubierać swoje dziecko, by było chronione ale nie przegrzane, minie trochę czasu.


To jej/jego pierwsze urodziny! Wydajmy fortunę!

Skoro to będzie takie niezapomniane wydarzenie… dla Was. Przecież maluszek nie będzie o niczym pamiętał. Z pewnością zdjęcia będą ciekawą pamiątką, jednak zastawianie się w tym dniu jest nieco komiczne - chyba, że faktycznie chcecie sami sobie zrobić prezent. Wtedy macie do tego jak najpełniejsze prawo.

Sprawdź też: Pierwsze puzzle dla maluszka 


Zostawianie dziecka samego

Szczególnie gdy podrośnie albo gdy urodzi się drugie dziecko. Pierwsze nagle dostaje naturalnie mniej twojej uwagi, jednak traktowanie go wtedy jak dorosłego to nieco przesada. Jednak tak się często dzieje, że mając na rękach niemowlaka oczekujesz od 3-latka większej odpowiedzialności, tylko po to, by chwilę później złapać się za głowię. Cóż, takie życie początkującej matki! Jednak nie załamuj się - podobno każdy przez to przechodzi.


Źródło: Popsugar

Zdjęcie: Thinkstock


Dodał(a): Anna Guzek , Środa 20.04.2016 (aktualizacja: 2016-07-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
klaja20
Bardzo mało tych błędów wymieniliście, zapominając o tym, że każda mama panikuje zarówno przy zwykłym katarze. Warto też, by młode mamy sprawdzały, jakie leki są dobre dla swojego dziecka, a jakie nie. Niestety, metodą prób i błędów.. U nas mieliśmy problem z noskiem, ale pomogła sól fizjologiczna. Kupowaliśmy w kroplach, ale następnym razem kupię Disnemar Baby http://www.disnemar.pl/pl-pl/nasze-produkty/disnemar-baby , wygodniejszy i tani.
Dodano: 2018-05-15 11:30:41 Zgłoś nadużycie
Anonim
To chybA nie mając wcześniej doświadczenia z dziećmi urodziłam się matka idealna. Może poza tym roczkiem ale to byl nasz wybor ze chcielismy uczcić pojawienie się córki na świecie.
Dodano: 2016-04-26 21:33:51 Zgłoś nadużycie
Anonim
oj, nie każda, nie przesadzajcie.
Dodano: 2016-04-22 16:03:37 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×