Jakie zalety może mieć późne macierzyństwo?

Zobaczcie najnowsze odkrycie naukowców.

pozna-ciaza-zalety.jpgDużo mówi się o tym, że dziecko lepiej mieć w młodym wieku. Na pewno słyszałyście o tym, że zaawansowany wiek ciężarnej potęguje ryzyko wad rozwojowych u dziecka. A co, jeśli na przyjście maleństwa przyjdzie Wam trochę poczekać? Okazuje się, że późne macierzyństwo też może mieć wiele plusów, o czym zbytnio się nie mówi. Zobaczcie, do jakich odkryć doszli naukowcy z Wielkiej Brytanii.

 Zobacz też: Jakie kosmetyki powinna stosować kobieta w ciąży?

Badacze przeanalizowali dane 1,5 mln Szwedek i Szwedów, którzy urodzili się w latach 1960-1991. Takie informacje jak: wzrost, poziom sprawności fizycznej, wyniki osiągane w szkole i poziom wykształcenia skonfrontowali z wiekiem ich matek. 

Dokładna analiza wykazała, że dzieci matek, które były w zaawansowanym wieku, gdy rodziły swoje dzieci, miały lepsze wyniki w szkole, były zdrowsze i wyższe. Dlatego nie należy obawiać się porodu w późnym wieku, chyba że istnieją ku temu jakieś wyraźne przesłanki. Ważne, by być w stałym kontakcie z lekarzem i wykonywać wszystkie zalecane badania. 

Najważniejsze, jak wiadomo, to żeby dziecko urodziło się zdrowe i by poród i czas połogu matki przeszedł bez komplikacji. Kiedy zostaniecie matkami - czy wcześnie, czy późno - tak naprawdę nie ma większego znaczenia. 

Zobacz też: Czy kobieta w ciąży powinna jeść czekoladę?

    Źródło: MilionKobiet.pl, rynekzdrowia.pl
    Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Czwartek 21.04.2016 (aktualizacja: 2016-04-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×