Jakie zioła może stosować kobieta w ciąży?

Wszystko, co na ten temat powinna wiedzieć każda przyszła mama.

ziola-w-ciazy.jpgJeśli zawsze lubiłaś zwalczać wszelkie dolegliwości naparami z ziół, w czasie ciąży wcale nie musisz rezygnować z ulubionych mieszanek ziołowych. Chyba, że lekarz stwierdzi inaczej. Najlepiej już na pierwszej wizycie zapytać specjalistę, jakie zioła możesz stosować bez obaw. W końcu każda ciąża jest inna, a wiele ziół jest silnymi lekami, z czego często nie zdajemy sobie sprawy.

Zobacz też: Jak odżywiać się w ciąży, żeby urodzić matematycznego geniusza?

Gdyby okazało się, że Twój lekarz nie zakazuje, a wręcz zachęca Cię do stosowania ziołowych mieszanek, masz duże pole do popisu. Działanie niektórych ziół może pomóc Ci przejść bezobjawowo okres ciąży. Zioła mogą uspokoić poranne mdłości, uspokoić, rozluźnić napięcie, pomóc w pozbyciu się zgagi, zaparć czy ułatwić oddawanie moczu.

 Zobacz też: Dlaczego warto karmić piersią?

Zobacz, które zioła mogą pomóc Ci przezwyciężyć wszelkie dokuczliwe dolegliwości w okresie ciąży:

  • NA WYMIOTY: Pozbędziesz się wymiotów, jeśli wypijesz napar lub 2-5 kropli nalewki z imbiru szerokolistnego wymieszanego z wodą. 

  • NA MDŁOŚCI: Zwiększysz wydzielanie soków trawiennych i zredukujesz nudności, jeśli po posiłku napijesz się naparu lub nalewki z mięty pieprzowej.

  • NA STRES: Uspokojenie przyniesie napar lub nalewka z wodą z tarczycy szerokolistnej.

  • NA ZGAGĘ: Łagodząco na układ trawienny powinien zadziałać wiąz – w postaci kapsułek lub napoju. Nie należy przekraczać dawki 5 g.

  • NA ZAPARCIA: Ulgę przyniesie napar z mniszka lekarskiego. Liście można też jeść na surowo, np. w sałatce.

  • NA ZATRZYMANIE PŁYNÓW: Ułatwisz oddawanie moczu, poprzez skurcz pęcherza, jeśli wypijesz napar z włókien kolby kukurydzy. 

Zobacz też: 9 rzeczy, które na pewno usłyszysz będąc w ciąży


    Źródło: MilionKobiet.pl
    Foto: Thinkstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Wtorek 01.12.2015 (aktualizacja: 2015-12-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (7)

Awatar
claire
Ja mam chyba jakiś wewnętrzny uraz do czopków dlatego zdecydowanie nie... Suszone śliwki czy woda z cytryną też nie pomagały w ciąży na zaparcia ;/ najskuteczniejszy był dicopeg 10g wiec w ciazy z drugim dzieckiem juz nie kombinowałam tylko od razu stosowałam własnie to
Dodano: 2017-08-09 19:28:44 Zgłoś nadużycie
Anonim
na mnie działają jedynie czopki eva/qu. Niestety, żaden z naturalnych sposobów, czy to suszone śliwki, czy woda z miodem na czczo nie przyniósł oczekiwanych rezultatów
Dodano: 2017-03-12 12:14:12 Zgłoś nadużycie
Anonim
spróbuj czopków eva qu, tylko nie przesadzaj z nimi, tzn. nie stosuj ich ciągle, warto dużo chodzić, ćwiczyć i pić wodę
Dodano: 2017-02-27 20:18:35 Zgłoś nadużycie
Anonim
ja mam takie zaparcia, nie wiem co robić pomóżcie
Dodano: 2017-02-27 19:44:58 Zgłoś nadużycie
Anonim
w ciazy przyjmowalam jedynie cozpki eva/qu by przyniesc sobie ulge w zaparciach, poza tym staralam sie nic wieczje nie przyjmowac i odzywiac sie zdrowo
Dodano: 2015-12-12 17:27:08 Zgłoś nadużycie
marces
słyszałam o stosowaniu wielu innych, ale czy można i jak to faktycznie jest lepiej najpierw gdzies poczytać http://www.zdrowystartwprzyszlosc.pl/zywienie-dzieci
Dodano: 2015-12-07 22:25:15 Zgłoś nadużycie
Anonim
Dobrze wiedzieć o tym mniszku, bo jak dotąd wszyscy przestrzegają ciężarne przed ziołami, na zaparcia stosuję po prostu dicopeg albo śliwki ale te ostatnie nie zawsze chcą zadziałać.
Dodano: 2015-12-06 13:44:05 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×