Kiedy masz dosyć dziecka... Do tych 5 rzeczy nie przyznaje się żadna mama!

Macierzyństwo bywa prawdziwą szkołą przetrwania... Każda mama ma czasem gorszy dzień. Co wtedy robi?

zlamatka.jpg

Kiedy w Twoim świecie pojawia się dziecko, nic już nie jest takie jak wcześniej. Mimo że macierzyństwo to najpiękniejsza przygoda w życiu każdej kobiety, ma także wiele wad, o których mamy często nie wspominają. Kobietom bardzo często wydaje się, że po urodzeniu dziecka powinny być idealne, w ich domu powinien panować nienaganny porządek, a dziecko powinno być zawsze wykąpane i pięknie ubrane... Jednak aby wychować malucha i przy okazji nie zwariować, trzeba czasem nieco "odpuścić". Oto 5 rzeczy, które robi prawie każda mama, jednak nie wszystkie się do tego przyznają:

1.Ukrywanie się... Oczywiście mowa o chowaniu się przed dzieckiem. Ciągłe czuwanie przy maluchu jest bardzo męczące, dlatego 5 samotnych minut w łazience jest na wagę złota. Zwłaszcza, że nawet jeśli uda Ci się zamknąć w łazience na kluczyk, już po chwili słyszysz pod drzwiami małe kroczki...

2.Podjadanie. Dbasz o to, aby Twoje dziecko jadło same zdrowe rzeczy, dlatego nie przyznasz mu się, że właśnie dopadła Cię ogromna ochota na czekoladkę! Oczywiście nie masz czasu delektować się jej smakiem, dlatego robisz to w tajemnicy przed maluchem.

3.Tęsknota. Chodzi o sentyment do czasów, kiedy w Twoim życiu nie było jeszcze dziecka. Nie martw się, każda mama doświadcza takiego uczucia. Jeżeli pojawia się ono coraz częściej, być może warto pomyśleć o powrocie do pracy, chociaż na część etatu? Pamiętaj, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko!

4.Złe myślenie. Zdarza się każdej z nas. Zastanawiasz się czasem, dlaczego w ogóle zdecydowałaś się na dziecko? I to zazwyczaj w momencie, kiedy po raz kolejny w ciągu godziny urządza ono nieziemską aferę? To normalne! Każda mama ma czasem moment zwątpienia.

5.Unikanie zabaw z dzieckiem. Ciągłe układanie tych samych puzzli i klocków jest dla Ciebie torturą? Nic dziwnego. To, co jest atrakcyjne dla maluszka, wcale nie musi być dla Ciebie interesujące. Postaraj się jak najczęściej wychodzić z maluchem z domu. Możesz także przypomnieć sobie, jakie zabawy lubiłaś najbardziej, gdy byłaś dzieckiem.

Pamiętaj, że mimo że zostałaś mamą, zasługujesz na odrobinę prywatności i czasu dla siebie. Postaraj się wygospodarować chociaż dwie godziny w tygodniu na odpoczynek od codziennych obowiązków. 

Zdjęcie: iStock 

ID galerii:2437


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 09.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Jakbym czytała o sobie , czasem mam dość , wróciłam do pracy i tam czuje że odpoczywam , że przez 8 godzin znów jestem kobietą , a nie tylko żoną i matką .. kocham moje dzieci nad życie , ale już marzę o dniu , kiedy spakuje im plecaki i wyśle na dwutygodniowe kolonie .. A jednocześnie już na samą myśl o tym mi do nich tęskno ..
Dodano: 2017-03-13 15:26:52 Zgłoś nadużycie