Kobieta postanowiła urodzić chore dziecko. Jego organy uratują inne dzieci.

Dlaczego para podjęła tak trudną decyzję?

ciazaglowne.JPG

Keri i Royce z Oklahomy zawsze marzyli o wielkiej rodzinie. Mają już jedno dziecko, dlatego kiedy zdecydowali się na drugie, myśleli że ciąża przebiegnie pomyślnie i będą mogli cieszyć się z narodzin maluszka. Jednak już w czwartym miesiącu, podczas rutynowych badań okazało się, że dziecko Keri ma poważną wadę genetyczną- bezmózgowie. Oznacza to, że urodzi się martwe lub pożyje jedynie kilka godzin... Keri na początku była w szoku, jednak później podjęła bardzo dojrzałą decyzję- mimo wszystko zdecydowała się na poród.

Kobieta chce, aby organy jej córeczki uratowały inne, oczekujące na przeszczep, dzieci. Organy dla maluszków są zazwyczaj niedostępne. Dlatego Keri wie, że jej odwaga pomoże innym. Dziecko Keri zostanie dawcą serca, nerek, wątroby i śledziony. Wszystkie organy oprócz mózgu rozwinęły się bowiem prawidłowo.

Para podkreśla, że utrzymanie tak trudnej ciąży nie jest dla nich powodem do smutku- wręcz przeciwnie. Cieszą się, że ich decyzja pomoże tak wielu osobom. Swojej córce, z którą pożegnają się chwilę po porodzie, nadali imię "Eve", co oznacza "życie".

ciaza2.JPG

zdjęcia: Facebook.com/keridyoung 

ID galerii:2437


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 23.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar