Kobiety w ciąży piją za dużo alkoholu? Poznajcie zaskakujący raport

Choć teoretycznie kobiety wiedzą, że w czasie ciąży powinny zrezygnować z alkoholu, wyniki przeprowadzonych badań są zdecydowanie niepokojące, zobaczcie.

kobieta w ciąży z winem.jpg

Kobiety w ciąży piją za dużo alkoholu? Oto wyniki badań

Prawidłowa dieta i zdrowy tryb życia w czasie ciąży są bardzo ważne. Kiedy kobieta jest w stanie błogosławionym powinna zrezygnować szczególnie z wszelakich używek - dla dobra dziecka i swojego. Niestety okazuje się, że choć teoretycznie kobiety zdają sobie z tego sprawę, to jednak rzeczywistość nie ryzuje się tak kolorowo. 

Zobacz też: STARASZ SIĘ ZAJŚĆ W CIĄŻĘ I PIJESZ ALKOHOL? TWOJE DZIECKO MOŻE BYĆ OTYŁE 

Na zlecenie agencji rządu federalnego USA, Centers for Disease Control and Prevention, przeprowadzono badania, z których wynika, że co 10 kobieta w ciąży przyznaje się do spożywania alkoholu. Co więcej jedna na 33 potwierdza, że w ciągu ostatniego miesiąca uczestniczyła w suto zakrapianej imprezie, gdzie przyznają się do spożycia więcej niż 4 drinków jednego wieczora.

 

Sami naukowcy przeprowadzający zlecone im badania byli tymi wynikami mocno zaskoczeni, niestety nie pozytywnie.

- Spożywanie alkoholu w czasie ciąży jest zawsze związanie ze zwiększonym ryzykiem wad wrodzonych i problemów z rozwojem - wypowiada się główna koordynatorka badania, Cheryl Tan - To naprawdę ważne, byśmy pamiętali, że nie ma bezpiecznej ilości alkoholu ani bezpiecznego czasu jego spożywania podczas ciąży -  dodaje.

Zobacz też: PICIE ALKOHOLU W CIĄŻY WCALE NIE JEST TAKIE ZŁE? 

Wpływ na taką sytuację mogą mieć wyniki niektórych badań, które twierdzą, że niewielkie ilości alkoholu wcale nie muszą być szkodliwe ani dla matki, ani dla dziecka. Jednak jest to bardzo cienka granica i tylko całkowite zrezygnowanie z tej używki da nam pewność ochrony przed szkodliwymi skutkami.

Czy podobne statystyki są w naszym kraju? Miejmy nadzieję, że nie i dbajmy o to, by ten "trend" zdecydowanie nie zawitał do nas. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 29.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
O mój Boże! No wybaczcie ale co za głupie matki!
W ciąży nie wolno pić ani grama alkoholu! ani łyczka! ZAPAMIĘTAJCIE TO SOBIE!!
Tutaj macie dowódhttp://dumnamama.pl/alkohol-w-ciazy/
Dodano: 2015-10-01 10:08:04 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×