Kto o was zadba, gdy pojawi się... dziecko?

Dlaczego wraz z przyjściem na świat dziecka oddalamy się od siebie i jak temu zaradzić?

kto o was zadba.jpg

Pojawienie się dziecka to nie tylko ogromna radość, ale także wielka odpowiedzialność i obowiązki, przez które bardzo często zapominamy o tym, jak pielęgnować związek. Musisz pamiętać, że dla Twojego dziecka szczęśliwi rodzice to największy prezent, jaki możesz mu dać. 


Niektóre pary uważają, że pojawienie się dziecka to dobry sposób na uratowanie związku - nic bardziej mylnego! Być może w ten sposób faktycznie "przywiążemy” do siebie męża czy żonę, jednak często rodzicielstwo nie będzie przysłowiową bułką z masłem. Dziecko to człowiek, który tak jak my wymaga ogromnej uwagi, a przede wszystkim odpowiedzialności.


Nowa sytuacja z pewnością weryfikuje związek - zyskujemy bardzo wiele, ale w pewnym sensie tracimy część uwagi partnera. Najważniejsze dotąd sprawy, schodzą na dalszy plan.


Jak uratować związek?


O przyszłych obowiązkach powinniśmy rozmawiać już w momencie starania się o dziecko. Bardzo cenne mogą być rady znajomych, którzy już zostali rodzicami. Nie zapominaj, że dziecko jest jedynie kolejnym etapem w Twoim związku- oczywiście bardzo ważnym, jednak kończy się kiedy dziecko opuszcza dom. Wtedy znowu zostajecie sami i tylko od was zależy, jaką więź stworzycie.


Sprawdzoną receptą na kryzys w związku jest po prostu bycie uważnym - mówcie sobie nawzajem o swoich oczekiwaniach i o tym, czego wam brakuje. Pogódźcie się także z tym, że od teraz jesteście mamą i tatą - w końcu to piękna i wyjątkowa przygoda! Pomimo wielu trudności cieszcie się z tego, że możecie przeżyć ją wspólnie.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 08.09.2016 (aktualizacja: 2016-09-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×