Mądre wychowanie

Nawet najbardziej troskliwa matka potrzebuje czasami zasięgnąć porad na temat wychowania dzieci. Warto wtedy sięgnąć po sprawdzony poradnik, z którego dowiesz się bardzo przydatnych informacji dotyczących wychowania pociechy.

poradniki

Przygotowaliśmy dla Was propozycje książek, w których znajdziecie odpowiedzi na nurtujące pytania. Życzymy przyjemnej i owocnej lektury!

poradnik dla rodzicówporadnik dla rodzicówporadnik dla rodziców


1. Co dzień mądrzejsze. 365 gier i zabaw, Denise Chapman Weston, Mark S. Weston, wydawnictwo Prószyński i S-ka

Książka napisana przez dwoje amerykańskich psychoterapeutów, zajmujących się problemami dzieci i rodzin. Autorzy podsuwają mnóstwo pomysłów na proste zabawy i gry edukacyjne, które pomogą rodzicom w przekazaniu dzieciom podstawowych wartości moralnych oraz w nauce współżycia w grupie rówieśników. Podpowiadają, jak rozwijać ważne cechy charakteru dziecka: wrażliwość i pewność siebie, otwartość na innych i odwagę, świadomość moralną i twórcze myślenie.

2. Jak mówić dziecku "nie", Asha Phillips, wydawnictwo Prószyński i S-ka

Wiele osób odmawianie czegokolwiek własnemu dziecku traktuje jako niszczenie w sobie rodzica doskonałego. Pogląd, że należy przychodzić na każde zawołanie malucha, aby zaspokoić wszelkie jego potrzeby, prowadzi w rzeczywistości do tego, że dziecko staje się nieszczęśliwe i źle przystosowane. 

3. Poradnik dla zielonych rodziców, Reni Jusis, Magda Targosz, wydawnictwo Mamania

Jak żywić dziecko, aby wspierać jego naturalną odporność? Czy pieluszki wielorazowe to tylko tetra? Czym się bawić, jeśli nie plastikowymi zabawkami? W jaki sposób ograniczyć ilość detergentów stosowanych w domu? Czy zaufać intuicji w wychowaniu? Na te i wiele innych pytań odpowiadają eko mamy Reni Jusis i Magda Targosz oraz ich rozmówcy - profesor pediatrii, położna, psycholog dziecięca, doradca noszenia w chustach oraz entuzjaści i praktycy ekorodzicielstwa.


poradnik dla rodzicówporadnik dla rodzicówporadnik dla rodziców

1. Córeczka. Instrukcja obsługi dla rodziców, Theresa Foy DiGeronimo, wydawnictwo Helion

Od dawien dawna ludzkość szuka odpowiedzi na pytanie: "Jak zrozumieć kobietę?". A jeśli w dodatku tą kobietą jest słodki osesek, najdroższy Twojemu sercu... Jak zyskać pewność, że wiesz wszystko na temat wychowywania takiego maleństwa? Jak poznać język znaków Twojej córki? Gdzie szukać rady odnośnie jej pielęgnacji, bezpieczeństwa i zdrowego trybu życia?

2. Bocian czy kapusta? Jak rozmawiać z dziećmi o seksie, Lauri Berkenkamp, Steven C. Atkins, Charlie Woglom, wydawnictwo Helion

Razem z Twoim dzieckiem na nowo odkrywasz świat. Cieszysz się z rzeczy, które już dawno nie zaprzątały Twojej uwagi. Uczysz nazywać części ciała i wskazywać, gdzie maluszek ma oczka, rączki, brzuszek... STOP... Uważasz, że oboje macie jeszcze czas na rozmowę na krępujące tematy? Odczuwasz zażenowanie, kiedy syn lub córka pytają Cię o "te sprawy"? Jako rodzic musisz przecież stanąć na wysokości zadania i nie pozwolić, by kto inny zajął się edukacją seksualną Twojego potomka.

3. Jak nauczyć dziecko odpowiedzialności, Germain Duclos Martin Duclos, wydawnictwo Świat Książki

Czy dzisiejsze dzieci mają poczucie odpowiedzialności? Rodzice i wychowawcy często ubolewają nad ich brakiem dyscypliny, szacunku i wytrwałości; czują się przytłoczeni, a niekiedy wręcz bezsilni wobec zachowań i postaw swoich pociech. Nawet staranni i troskliwi cz ęsto mają trudności z wpojeniem dzieciom prawdziwego poczucia odpowiedzialności. Głównymi tego przyczynami są brak czasu albo izolac ja społeczna czy też trudności materialne lub konflikty między rodzicami. Autorzy tego poradnika wskazują drogi refleksji i sposoby działania służące lepszemu wychowaniu dzieci. Liczne porady praktyczne z p ewnością ułatwią rodzicom właściwe podejmowanie odpowiedzialności rodzicielskiej i stosowanie wobec dzieci pobudzającej dyscypliny.Opracowanie: Emilia Czaczkowska

(na podstawie: mamania.pl, proszynski.pl, septem.pl, helion.pl, swiatksiazki.pl)

Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Czas będzie z gumy, jeśli się o to postaramy

Wielka batalia o niezależność

Mały rasista


Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Wtorek 27.03.2012 (aktualizacja: 2012-03-27)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Kasandra31
Bez wątpienia dobre rady na temat wychowania dziecka są zawsze bardzo wskazane. Nie mniej jednak sama ostatnio zauważam, że rodzice coraz bardziej pozbawiają swoje pociechy wolnego czasu, zapisując je na kolejne zajęcia pozalekcyjne. Dlatego też moim zdaniem warto im zapewnić nieco relaksu, chociażby przy takich bezpiecznych grach jak http://bobibobi.pl/ , dzięki którym na pewno będą się dobrze rozwijały.
Dodano: 2016-09-18 22:30:13 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×