Maluch korzysta z nocnika

Przychodzi taki moment w życiu każdego malucha, kiedy czas rozstać się z pieluchami i zacząć korzystanie nocnika. Okazuje się jednak, że wcale nie tak łatwo przekonać dziecko do używania go. Jednak są na to sprawdzone sposoby!

Maluch korzysta z nocnika

Maluch korzysta z nocnika


Jeżeli Twoje dziecko wciąż korzysta z pieluch, a Ty uważasz, że już najwyższa pora, aby zaczęło samodzielnie korzystać z nocnika - nie śpiesz się! Najważniejszy jest pierwszy moment, w którym maluch zetknie się z nową dla niego formą siusiania. Jeżeli wystraszy się, będziesz miała naprawdę duży problem, aby przekona go do nocnika. Na szczęście są sposoby, aby niemalże bezboleśnie nauczyć pociechę nowej czynności.

1. Przede wszystkim zachowaj spokój. Każde dziecko jest inne i nie ma ściśle określonego wieku, w którym należy zamienić pieluchy dziecka na nocnik. Z reguły jednak odbywa się to pomiędzy 2 a 3 rokiem życia. Jeżeli wszystkie Twoje koleżanki już sadzają swoje pociechy na nocnik, nie panikuj. Twój maluch prędzej czy później również będzie z niego korzystał.

Niepokoisz się, bo twój maluch niechętnie stawia pierwsze kroki, a syn przyjaciółki galopuje już po całym mieszkaniu, choć jest młodszy o miesiąc? Stresujesz się, czy twoje dziecko łapie piłkę tak sprawnie, jak inne dzieciaki? Niepotrzebnie. Najczęściej nie należy się tym martwić. SPRAWDŹ TUTAJ!

Wszystko w swoim czasie, mamo!


2. Wybierz odpowiedni nocnik. Czasami wystarczy fantazyjny kształt (foka, niedźwiadek) lub ulubiony kolor malucha, aby chętnie nauczyło się nowej czynności. Przy wyborze nocnika zwróć również uwagę, czy jest on stabilny oraz czy nie zawiera ostrych krawędzi, które mogą być niebezpieczne dla małego dziecka.

3. Rozbudź wyobraźnię dziecka. Możesz np. opowiedzieć mu bajkę, w której ulubiony bohater malucha również uczy się korzystać z nocnika. To może zainspirować również twojego szkraba do spróbowania.

Czy wiesz, że codzienne czytanie dziecku może znacznie przyspieszyć jego rozwój intelektualny oraz rozwinąć wyobraźnię pociechy? Już dziś sięgnij po książkę i spędź miło i pożytecznie czas ze swoim maluchem! KLIKNIJ TUTAJ!

czytanie dziecku

Maluch korzysta z nocnika

Maluch korzysta z nocnika


Maluch korzysta z nocnika

Maluch korzysta z nocnikaTekst: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

Źródło: MilionKobiet.pl
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Czwartek 23.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×