Coaching dla mamy i taty

Wychowywanie pociech jest zadaniem pełnym wyzwań i zmiennych warunków. Jest jak równanie z wieloma niewiadomymi i jedną wielką wiadomą jaką jest miłość rodzicielska.

Coaching dla mamy i taty

Wiele osób poszukuje skutecznego sposobu połączenia roli troskliwego i odpowiedzialnego rodzica z aktywnym życiem zawodowym. Balans pomiędzy tymi dwoma obszarami jest możliwy, jednak niejednokrotnie trudny do osiągnięcia. Rodzice chcą spędzać jak najwięcej czasu ze swoimi pociechami, dbać o ich właściwy rozwój intelektualny i emocjonalny. Kluczem do pełnego sukcesu jest zaspokojenie potrzeb dziecka oraz zaspokojenie potrzeb każdego z rodziców. Mama i tata paradoksalnie nie powinny odkładać swoich marzeń lub pasji, czy też potrzeby własnego rozwoju, a nawet dbania o kondycję fizyczną czy spotkań ze znajomymi, aby bardziej przyczynić się do zadbania o potrzeby dziecka.

Tu właśnie może być bardzo pomocny coaching – czyli indywidualne sesje (rozmowy) z profesjonalnych coachem. Szczęśliwy rodzic,  umiejący godzić rolę matki czy ojca, pracownika, szefa  czy właściciela firmy przy jednoczesnym zadbaniu o swoje własny potrzeby jest w stanie dużo więcej zaoferować swojemu dziecku, a czas spędzany z uśmiechniętą mamą  i tatą jest niezapomnianym czasem każdego dziecka.

Ale czym jest coaching? Coaching jest metodą umożliwiającą klientowi odkrywanie, poszerzanie oraz efektywne wykorzystywanie swojego potencjału skierowane na odnoszenie sukcesów zawodowych i osobistych. W procesie coachingu wykorzystywane są różne style pracy, narzędzia i techniki dostosowane do indywidualnej sytuacji klienta, które wspierają w dokonywaniu zmian.

Coaching można porównać do podróży, na początku której wędrowiec wytycza cel wyprawy, planuje ją i przygotowuje się do niej, gromadzi niezbędny ekwipunek, aż wreszcie wyrusza w drogę i osiąga cel. Rolą coacha jest bycie mapą, na której można odszukać i zaznaczyć cel, stoperem mierzącym poziom przygotowań, listą do zweryfikowania kompletności ekwipunku, drzewem, pod którym można odpocząć w czasie drogi oraz kompasem wskazującym północ, aby zorientować się dokąd zmierzać i w końcu chorągiewką, która można wbić, gdy osiągnie się cel. Charakterystyczny w roli coacha jest fakt, iż cały wysiłek jak również pełnia sukcesu jest dziełem wędrowca.

Tekst: Joanna Berendt, trener i coach

Źródło:Coaching dla mamy i taty

Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Wtorek 22.11.2011 (aktualizacja: 2011-11-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Radosc1
Wszystkim rodzicom gorąco polecam: http://4grow.pl/coaching-dla-par-warszawa :)
Dodano: 2013-09-17 12:27:14 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×