Święta hand made, czyli jak zrobić bombki świąteczne z papieru, krok po kroku

Dekoracje bożonarodzeniowe, którymi przyozdabiamy wnętrza, tworzą magiczną, świąteczną atmosferę. Dzisiaj mamy dla Ciebie kilka wskazówek, dzięki którym przygotujesz dekoracje samodzielnie.

iStock-586736180 (1).jpg

Choinka to jedna z najważniejszych dekoracji świątecznych, dlatego wszystkim paniom domu zależy, aby zachwycała swoim blaskiem. W tym roku szalenie modnym kolorem, który pojawi się na choinkach, jest biel, która w wielu przypadkach zostanie uzupełniona beżami. Takie rozwiązanie sprawdzi się w minimalistycznych wnętrzach. To właśnie dzięki stonowanej gamie kolorów uzyskasz spójność kompozycji. Oczywiście są rodziny, które uwielbiają choinki tradycyjne przystrojone kolorowymi bombkami o przeróżnych kształtach. Niezależnie od tego, jaki kolor wybierzesz, bombki z łatwością przygotujesz w domu, w dodatku bawiąc się przy tym świetnie. Choinka nabierze oryginalności, a rodzina spędzi ze sobą wspaniały magiczny czas.                                                                                          

Jak zrobić bombki świąteczne z papieru krok po kroku

W tym roku popularnością cieszą się przestrzenne, ręcznie robione bombki. Do ich przygotowania potrzebujesz: stare gazety (opcjonalnie białe kartki papieru), marker, nożyczki, tasiemkę w wybranym kolorze, zszywacz oraz pistolet na klej.  

Na gazecie odrysuj cyrklem okrąg, wytnij go i zegnij na 12 równych kawałków, tak aby po ostatnim zagięciu powstał kształt pizzy. Wierzchołki podstawy trójkąta odetnij, a następnie rozłóż wyciętą gazetę, aby ponownie tworzyła okrąg. Ten kawałek gazety posłuży nam jako wzór do przygotowania reszty bombki.

Piętnaście kartek starych gazet ułóż jedna na drugiej i na pierwszej ponownie odrysuj okrąg. Następnie podziel go markerem na połowę i w trzech miejscach na narysowanej linii zepnij spinaczem. Dzięki temu możesz wyciąć okrąg z piętnastu kartek jednocześnie. Przyłóż do okręgu wcześniej przygotowany wzór i zaznacz miejsca, w których trzeba wyciąć trójkąciki.

Tak przygotowany okrąg zegnij na pół i na każdej stronie, pod co drugim trójkącikiem pozostaw kroplę kleju. Dzięki sklejeniu wszystkich kartek, stworzysz połowę bombki. Drugą doklej do pierwszej i na czubku przewiąż wstążeczką, aby można ją było powiesić na choince

Jak zrobić bombki choinkowe z papieru krok po kroku

Własnoręcznie przygotowane bombki z papieru nie muszą być okrągłe. Cudownie będą się prezentować również te o innych kształtach. Częstym motywem powracającym  co roku na choinki są różne gatunki ptaków. Aby przygotować bombkę orgiami, potrzebujesz: kolorowe kwadratowe karteczki, marker oraz brokat, którym ozdobisz powstałe bombki

Zdjęcia: iStock, InstagramDodał(a): Małgorzata Rosiak , Niedziela 18.12.2016 (aktualizacja: 2016-12-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×