Masturbacja u dziecka - jak na nią reagować?

Masturbacja u dzieci to wciąż temat tabu. Co zrobić, gdy okazuje się, że nasze dziecko się onanizuje? Jakich reakcji unikać? Oto kilka rad.

masturbacja u dzieci.jpg

Masturbacja u dziecka - jak na nią reagować?

 

Wielu rodziców myśli, że seksualność ich dziecka budzi się dopiero w wieku nastoletnim. Do tego czasu nie muszą przejmować się tym aspektem życia swojego dziecka. Często są bardzo zaskoczeni, gdy nagle okazuje się, że ich kilkuletnie dziecko masturbuje się.

Kiedy rodzice przyłapią dziecko na "gorącym uczynku", czują się zakłopotani i zawstydzeni. Nie wiedzą jak reagować na takie zachowanie i często popełniają błąd, karcąc dziecko i wzbudzając w nim poczucie winy. 

Zobacz też: NARZĄDY PŁCIOWE W PROGRAMIE DLA DZIECI - TO NIE ŻART! 

Choć może to być dla nas zaskoczeniem, takie zachowanie u dzieci nie jest niczym niezwykłym. Ich chęć poznania świata dotyczy także poznawania własnego ciała. Dzieci poznają siebie dotykając się, także w miejscach intymnych. Kiedy odczuwają przyjemność jest to dla nich bodziec, który sprawia, że chcą się dotknąć w tym miejscu ponownie. Jak reagować na takie zachowanie?

 

Seksualność to bardzo delikatna sfera, dlatego przede wszystkim ważne jest, by reakcja na taką sytuację nie była przesadzona. Zakazywanie, a tym bardziej karanie dziecka za takie zachowanie może prowadzić do poważnych problemów i kompleksów w przyszłości.

Zobacz też: KIEDY DZIECKO SIĘ MASTURBUJE 

Jeśli przyłapiemy dziecko na masturbacji należy delikatnie i spokojnie wyjaśnić mu przede wszystkim, ze pewnych czynności nie można wykonywać w miejscach publicznych i przy innych. Najważniejsze, by rozmowę przeprowadzić spokojnie i delikatnie, biorąc pod uwagę to, że dziecko patrzy na całą tę sytuację zupełnie inaczej niż dorośli. 

Ważne jest, by dziecko zrozumiało, że miejsca intymne to także część jego ciała, którą może poznawać, jednak w odpowiedni sposób. 

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 09.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×