Masz kobiece kształty? Twoje dziecko będzie inteligentne!

Być może nie zdajesz sobie z tego sprawy, ale Twoje kształty, na które często narzekasz, mogą mieć bardzo pozytywny wpływ na inteligencje Twojego dziecka!

mamunia.jpg

Najnowsze badania dowodzą, że krągłości u kobiet wpływają pozytywnie na iloraz inteligencji u ich dzieci! Tkanka tłuszczowa zawarta zwłaszcza w dolnych częściach ciała stanowi "bank rezerw tłuszczowych", które odgrywają ogromną rolę w procesie rozwoju mózgu dziecka w okresie karmienia piersią. To właśnie tłuszcz z ud i pośladków wykorzystywany jest w produkcji mleka.


Badania, które przeprowadził Profesor Will Lasek, epidemiolog zdrowia publicznego w Pittsburgh University w stanie Pensylwania w USA, udowodniły, że tłuszcz zawarty w ciele kobiety odpowiada za konstruowanie mózgu oraz układu nerwowego niemowlęcia. Tłuszcz zawarty w pośladkach jest bowiem bogaty w kwasy DHA, szczególnie ważne dla mózgu. Gromadzenie tłuszczu w dolnych partiach ciała kobiety ma miejsce zazwyczaj w wieku rozrodczym. W tym czasie zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie powinna stanowić 30 % całkowitej masy ciała. 


Podczas karmienia piersią to właśnie ten dodatkowy tłuszcz jest wykorzystywany do wspierania rozwoju mózgu dziecka. W tym czasie kobieta powinna tracić około 0,5 kilograma miesięcznie. Co ciekawe, w ciągu ostatnich pięciu milionów lat, ludzki mózg zwiększył swoją objętość aż o 800 mililitrów! To właśnie z tego powodu dzisiejsze kobiety cechują się pełniejszymi kształtami! Może to najwyższa pora, abyś polubiła swoje kobiece kształty?

Zdjęcie: iStock Dodał(a): Alicja Bartosiak , Poniedziałek 07.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×