Napięcie mięśniowe u dzieci

Problemy z napięciem mięśniowym mogą dotyczyć każdego malucha. Przygotowaliśmy dla Was krótki poradnik, z którego dowiecie się więcej na temat tej dolegliwości.

napięcie mięśniowe.jpg

Jeżeli podczas rutynowej wizyty u pediatry, zasugerował on, że Twoja pociecha może mieć problemy z napięciem mięśniowym nie wpadaj w panikę. To dość częsta przypadłość wśród dzieci, która dzięki odpowiedniej terapii nie będzie stanowiła zagrożenia dla malucha.

Objawy napięcia mięśniowego u dzieci


1. Jeżeli Twoje dziecko w pierwszych kilku miesiącach życia ciągle odchyla swoją główkę na boki i do tyłu, powinien to być sygnał ostrzegawczy dla rodziców.

2. Dziecko ma problemy ze snem, często płacze, jest rozdrażnione oraz niespokojne.

3. Widocznym objawem jest również intensywne naprężanie się malucha podczas karmienia lub ubierania się. Jeżeli kiedykolwiek miałaś problemy ze zgięciem nóżek lub rączek swojego pociechy podczas nakładania śpioszków lub kąpania, zachowaj czujność, a w razie powracania tego zachowania koniecznie wybierz się z dzieckiem do pediatry. Pediatra w razie podejrzeń napięcia mięśniowego skieruje Cię do neurologa.

4. Twoje dziecko ma już kilka miesięcy i w dalszym ciągu ma problemy z trzymaniem lub podnoszeniem zabawek? To również może być oznaka problemów z mięśniami.

5. Objawem może być również bardzo mocno napięta jedna ze stron ciała dziecka.

6. Dziecko przez cały dzień i noc podczas leżenia ma skrzyżowane nóżki. Takie zachowanie utrzymuje się przez wiele tygodni, a nawet miesięcy.

7. Jeżeli podczas prób wstawania Twoje dziecko również krzyżuje nóżki, to również dobry powód, aby skonsultować to z lekarzem.
Tekst: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

Źródło: MilionKobiet.pl


Przeczytaj również:

Jak uodpornić pierwszaka

Dlaczego boimy się szczepionek

Zdrowe jak rybki dzięki nowym lekom
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 19.06.2012 (aktualizacja: 2012-06-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×